اخبار خارجی

ماینینگ بیت کوین در راستای پذیرش در چین؛ خطر ممنوعیت وجود ندارد!

بیش از ۶ ماه پس از آنکه کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین، پیشنهاد داد که ماینینگ بیت کوین را به عنوان یک صنعت طبقه بندی کنند، به نظر می‌رسد که اکنون این آژانس، برنامه مورد نظر را کنار گذاشته است.

کمیسیون اصلاح و توسعه ملی چین (NDRC) که یک آژانس برنامه ریزی اقتصادی سطح بالا و تحت کنترل شورای دولتی چین می‌باشد برنامه مدون نهایی برای دستورالعمل های سازمان دهی مجدد صنعت را منتشر کرد که از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.

در نسخه نهایی که جایگزین نسخه فعلی و منتشر شده در سال ۲۰۱۱ خواهد شد، ماینینگ بیت کوین یا فعالیت های ماینینگ سایر ارزهای دیجیتال از برنامه مورد نظر توسط این آژانس حذف شده است. توضیحات مربوط به ماینینگ بیت کوین یا ارزهای دیجیتال در برنامه مدون نهایی وجود ندارد.

کمیسیون NDRC که به طور رسمی در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است اکنون یکی از ۲۶ ارگان در سطح هیات دولت می‌باشد که این ۲۶ ارگان، شورای دولتی دولت مرکزی چین را تشکیل می‌دهند. نقش اصلی کمیسیون NDRC معطوف بر مطالعه و ایجاد استراتژی ها و سیاست های اصلاح اقتصادی و اجرای آنها در سطح دولتی می‌باشد.

کمیسیون NDRC اولین برنامه مدون خود در خصوص اصلاح صنعت را در سال ۲۰۰۵ منتشر و بخش های مختلف صنعتی را به ۳ نوع تقسیم بندی کرد. این سه بخش عبارتند از بخش هایی که این آژانس پیشنهاد به تشویق، محدودسازی یا حذف آنها می‌کند.

پیش نویس اولیه به روزرسانی این برنامه مدون در ماه آوریل سال گذشته منتشر شد که در آن، ماینینگ ارزهای دیجیتال نظیر فرآیند تولید بیت کوین در بخشی طبقه بندی شده است که باید از بین بروند و به دولت محلی پیشنهاد شده است تا ماینینگ بیت کوین متوقف شود. تخمین زده می‌شود که ماینینگ بیت کوین در کشور چین نیمی از توان هشینگ جهانی بیت کوین می‌باشد.

این اقدام به عقیده بسیاری از افراد و منابع نظیر خبرگزاری های مهم، به عنوان سیگنالی تلقی شده است که کشور چین در صدد ممنوع کردن ماینینگ بیت کوین می‌باشد، حتی اگر خود این سیاست مستقیما به معنای ممنوع کردن ماینینگ بیت کوین نباشد.

پیش نویس بازنگری شده پس از ماه ها مشاوره عمومی منتشر خواهد شد

طی کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون NDRC، مسئولان گفتند از زمان انتشار پیش نویس اولیه، این آژانس بیش از ۲۵۰۰ پیشنهاد در خصوص مسائل مختلف دریافت کرده است که اکثر آنها مورد لحاظ قرار گرفته است، هرچند مسئولان در خصوص پیشنهاد مشخصی در رابطه با ماینینگ بیت کوین اظهارنظر نکردند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا