اخبار عمومی

احتمال نکول بدهی در دولت آمریکا؛ تصمیم سیرکل برای ذخایر پشتوانه USDC چیست؟

جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت سیرکل، صادرکننده استیبل کوین USDC در گفتگویی با نشریه پولتیکو اعلام کرد این شرکت با توجه به نکول بدهی احتمالی دولت آمریکا، اوراق خزانه‌داری که تاریخ سررسید آنها از ماه ژوئن به بعد است را در ذخایر خود نگهداری نمی‌کند. به گفته آلر، در صورتی که سیاستمداران آمریکایی با لایحه افزایش سقف بدهی موافقت نکنند، خطر نکول بدهی دولت آمریکا را تهدید خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش د بلاک، بر اساس داده‌های صندوق ذخیره دارایی شرکت بلک راک، تاریخ سررسید اوراق خزانه‌داری کنونی در ذخایر شرکت سیرکل حداکثر تا ۳۱ مه (۱۰ خرداد) فرا می‌رسد.

آلر در این رابطه می‌گوید:

ما نمی‌خواهیم تحت تاثیر ناتوانی احتمالی دولت آمریکا در بازپرداخت بدهی‌هایش قرار بگیریم.

در حال حاضر، دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا در کنگره این کشور در حال بحث برای افزایش سقف بدهی ۳۱ تریلیون دلاری دولت هستند. میهن بلاک چین به زودی در خصوص سقف بدهی دولت آمریکا و مسائل پیرامون آن مطلبی منتشر خواهد کرد.

به‌روزرسانی: درگیری‌ سیاسی بر سر افزایش سقف بدهی دولت آمریکا؛ تاثیر آن بر قیمت بیت کوین چیست؟

در سمت دیگر، وزارت خزانه‌داری تدابیر ویژه‌ای از جمله توقف کمک به صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولتی را برای انجام تعهدات خود (پرداخت مبلغ اوراق خزانه‌داری که سررسید آن فرارسیده است) اجرا می‌کند. به نظر می‌رسد وزارت خزانه‌داری تا ماه ژوئن مشکلی در پرداخت بدهی خود نداشته باشد اما اوراقی که تاریخ سررسید آنها پس از ماه ژوئن است احتمالا دولت را با مشکل مواجه خواهند کرد.

دولت آمریکا تاکنون هرگز در پرداخت بدهی‌های خود ناتوان نبوده و احتمالا پیش از نکول احتمالی تدبیری پیاده‌سازی خواهد کرد. با این حال، برخی از شرکت‌ها مانند سرکل، از نگه‌ داشتن اوراق خزانه‌داری که پس از تاریخ خاصی سررسید می‌شوند دوری می‌کنند. در نتیجه این اتفاقات، میزان بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا با تاریخ سررسید ۲۳ مه (۲ خرداد) به ۴.۲٪ کاهش و در سمت مقابل، بازدهی اوراقی که سررسید آنها ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) است به ۵.۵٪ افزایش یافته است؛ این در حالی است که هر دو دسته این اوراق در ماه مارس بازدهی برابری داشتند.

در حال حاضر استیبل کوین USDC با ۲۹ میلیارد دلار توکن در گردش، پس از تتر، دومین استیبل کوین بزرگ بازار محسوب می‌شود.

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، شرکت تتر روز گذشته گزارش مالی سه ماهه اول سال جاری خود را منتشر کرد و مدعی شد ۸۵٪ از ذخایر استیبل کوین‌های آن به صورت پول نقد، معادل‌های نقدی و سایر سپرده‌های کوتاه‌مدت نگهداری می‌شود. می‌توانید لیست ذخایر تتر را در مطلب لینک داده شده مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا