اخبار آلتکوین

ارزش بازار تتر در آستانه ۱۰۰ میلیارد دلاری شدن؛ سوخت لازم برای صعود بازار آماده است

مارکت کپ استیبل کوین تتر (USDT) به بیش از ۹۹.۶ میلیارد دلار رسیده است. اکنون که قیمت بیت کوین در مسیر رسیدن به بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود قرار دارد، تقاضا برای استیبل کوین محبوب بازار به شدت افزایش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین، روز دوشنبه عرضه در گردش بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان به نزدیکی ۱۰۰ میلیارد رسید. براساس داده‌های شرکت تتر، کل عرضه USDT، از جمله استیبل کوین‌هایی که مینت شده و آن‌هایی که مجاز به عرضه هستند ، از روز دوشنبه ۱۰۴ میلیارد دلار بوده است.

تتر با اختلاف بالاتر از رقبا

این افزایش به دنبال استخراج اخیر ۱ میلیارد دلار توسط شرکت تتر است. در تاریخ ۳ مارس (۱۳ اسفند)، ویل آلرت (Whale Alert) این فعالیت مهم را در توییتی گزارش داد. در پاسخ، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل Tether توضیح داد كه USDT تازه مینت شده برای شارژ مجدد شبکه اتریوم در نظر گرفته شده است. وی توضیح داد که این USDTها به عنوان موجودی برای درخواست‌های آتی و سواپ‌های زنجیره‌ای در نظر گرفته شده‌اند.

تقاضای تتر در کنار رشد قیمت بیت کوین و بازار کریپتو در سال جاری رشد کرده است و رویدادهای مهمی مانند راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده آمریکا، باعث شد این استیبل کوین که ارزش بازار آن در ۱ ژانویه ۹۱.۶۹ میلیارد دلار بود اکنون به حدود ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

پائولو آردوینو در این باره اظهار داشت:

Tether تاکنون ۹۹.۵ میلیارد توکنی که ۱۰۰٪ تحت پوشش دارایی‌های نقدشونده (که اکثریت قریب به اتفاق آن در ایالات متحده است) است، صادر کرده است، به علاوه دارای مبلغ تقریبی ۵.۴ میلیارد دلار ذخایر اضافی (سودهای توزیع نشده) است، تا بتواند موقعیت تتر را بیشتر تثبیت کرده و به عنوان یک بازیگر امن و قابل اعتماد در صنعت کریپتو و صنعت مالی عمل کند.

با این رشد، USDT بیش از همیشه از استیبل کوین رقیب خود یعنی USDC فاصله گرفته است که براساس داده‌های کوین مارکت کپ USDC دارای عرضه در گردش ۲۸.۸ میلیارد است.

Tether در گزارشی تایید کرد در سه ماهه چهارم سال گذشته به سود خالص ۲.۹ میلیارد دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا