اخبار خارجی

بسته شدن قراردادهای آتی CME بر روی ۱۰,۴۷۵ دلار؛ آیا قیمت بیت کوین افزایش می یابد؟

بازار قراردادهای آتی بیت کوین CME قبل از آخر هفته بر روی ۱۰,۴۷۵ دلار بسته شده است. این موضوع نشان می‌دهد که حتی سرمایه گذاران سازمانی نیز خوش بین هستند.

گروه CME مالک بعضی از بزرگترین بازارهای اوراق مشتقه در جهان از معاملات آپشن ها تا قراردادهای آتی است. بیت کوین با افزایش حجم معاملات مستمر در این صرافی مواجه بوده و اغلب اوقات این موضوع بر کل بازار نیز تأثیرگذار بوده است. شرایط اخیر (بازار قراردادهای آتی بیت کوین CME بر روی ۱۰,۴۷۵ دلار) به گاوهای بیت کوین دلیل کافی برای خوش بین بودن در خصوص ادامه روند صعودی داده است، اگرچه به نظر می‌رسد با کاهش قیمت بیت کوین به ۹۸۰۰ دلار، این روند متوقف شده است.

روند صعودی قراردادهای آتی CME

قراردادهای آتی در CME قبل از آخر هفته بر روی قیمت ۱۰,۴۷۵ دلار بسته شده است. در حالی که قیمت بیت کوین به ۹۸۰۰ دلار کاهش یافته است. از آنجایی که CME بیشتر مکانی برای سرمایه گذاران و معامله کنندگان سازمانی است، این خبر خوبی برای بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد اکثر معامله کنندگان در انتظار افزایش قیمت دیگری هستند. Omar Bham در توییتر بیان کرد:

قراردادهای آتی بیت کوین CME قبل از آخر هفته بر روی ۱۰,۴۷۵ دلار بسته شده است.
این موضوع برای قیمت نقدی بیت کوین بسیار صعودی است.
به نظر می‌رسد روند صعودی این ارز دیجیتال ادامه یابد

با در نظر گرفتن شرایط دو ماه گذشته، این چرخش بازار بسیار شوکه کننده است. در ماه دسامبر، قراردادهای باز در CME به کمترین مقدار خود طی ۶ ماه گذشته رسیده بود. به نظر می‌رسید که علاقه عمومی از بین رفته است و عدم قطعیت و اطمینان در بازار وجود داشت. هرچند طی دو ماه گذشته چرخش چشمگیری شاهد بودیم. طبق گزارش های اواسط ماه ژانویه، قراردادهای آتی به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت و در این سطح باقی ماند. در کل به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ سال معاملات اوراق مشتقه مرتبط با بیت کوین باشد.

آیا بازار قراردادهای آتی به بیت کوین ضربه می‌زند؟

بسیاری از افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال هم چنان منتقد بازار آپشن ها و قراردادهای آتی بیت کوین هستند. نظر غالبی مبنی بر این موضوع وجود دارد که این بازارها کاری جز دستکاری بازار انجام نمی‌دهند زیرا به معاملات بیت کوین واقعی متکی نیستند. این موضوع حتی برای بکت نیز صادق است. در عین حال، فقط ۶۳ درصد قراردادهای آتی بیت کوین پشتوانه بیت کوین واقعی دارند. هم چنین با در نظر گرفتن این موضوع که قراردادهای آتی بیت کوین در CME قبل از روند نزولی سال ۲۰۱۸ به وجود آمده است، بسیاری از افراد چنین بازارهایی را مقصر کاهش قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار می‌دانند.

هرچند چنین نگرانی هایی ممکن است اغراق شده باشد. در حال حاضر، افزایش حجم معاملات در CME بسته شدن آن بالاتر از حد انتظار می‌تواند اندیکاتور صعودی قدرتمند برای معامله کنندگان باشد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا