اخبار خارجی

قراردادهای آتی اتریوم برای اولین بار توسط CME عرضه می شود

بورس کالای شیکاگو (CME Group) در آستانه عرضه کردن قراردادهای آتی اتریوم است. صرافی اوراق مشتقه CME روز یک‌شنبه در توییتر نوشت که قراردادهای آتی اتر در تاریخ ۸ فوریه (۲۰ بهمن) برای اولین بار عرضه خواهد شد.

قراردادهای آتی اتر CME در اواسط ماه دسامبر معرفی شد. طبق جزییاتی که در وبسایت CME منتشر شده است، این قراردادهای آتی به صورت نقدی و بر اساس نرخ مرجع اتر به دلار CME هستند. هر قرارداد ماهانه شامل ۵۰ اتر است که با احتساب قیمت کنونی معادل با ۷۸,۰۰۰ دلار می‌شود. هم‌چنین حداقل حجم معاملات، ۵ قرارداد است.

وبسایت CME Group طیف گسترده‌ای از ارائه‌دهندگان نقدینگی برای قراردادهای آتی اتر خود را فهرست کرده است که بعضی از آنها به محصولات آپشن‌ها و قراردادهای آتی بیت کوین CME نیز نقدینگی ارائه می‌دهند. شرکت‌هایی که به قراردادهای آتی اتر، نقدینگی ارائه می‌دهند عبارتند از BlockFi، گلکسی (Galaxy)، CoinShares، جنسیس (Genesis) و NYDIG.

عرضه قراردادهای آتی اتر، گامی مهم در مسیر ایجاد محصولات مالی بر اساس ارزهای دیجیتال و اولین محصول در نوع خود در آمریکا است.

قراردادهای آتی اتر - CME Group

هیث تاربرت (Heath Tarbert) رییس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها، در سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده بود که اوراق مشتقه بر اساس اتر سرانجام وارد بازار خواهند شد. تاربرت معتقد بود که اتر در دسته کالاها جای خواهد گرفت.

در این بین، قیمت اتر با ۱۰ درصد کاهش مواجه شد. در حال حاضر، قیمت اتر ۱۶۱۱ دلار است. سقوط قیمت اتر یک روز قبل از عرضه قراردادهای آتی توسط CME رخ داده است. انتظار می‌رود که قراردادهای آتی CME، سرمایه زیادی را به اتریوم وارد کند، زیرا شامل روش‌های قانونگذاری‌شده و کارآمدی برای پیش‌بینی قیمت آتی این ارز دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران سازمانی است.

هم‌چنین معامله‌گران راحت‌تر می‌توانند از وضعیت‌های معاملاتی خود خارج شوند. به عبارت دیگر، قراردادهای آتی اتر CME، فروش استقراضی اتر توسط سرمایه‌گذاران سازمانی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

صرافی اوراق مشتقه CME در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ و یک روز پس از رکوردشکنی قیمت بیت کوین بر روی قیمت ۱۹,۰۱۵ دلار، قراردادهای آتی بیت کوین را عرضه کرده بود. پس از آن، روند نزولی قیمت بیت کوین آغاز شد. هرچند، شرایط بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ مشابه با سال ۲۰۱۷ نیست.

کاهش قیمت اتر با کاهش کل بازار ارزهای دیجیتال مصادف شد اما بازار رمزارزها در حال بهبود است. طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین با ۲ درصد کاهش به ۳۹,۱۶۷ دلار، قیمت XRP با ۰.۲ درصد کاهش به ۰.۴۲ دلار و قیمت پولکادات با ۳ درصد افزایش به ۱۹.۷ دلار رسیده است.

سایر ارزهای دیجیتال شرایط خوبی داشته‌اند. قیمت کاردانو به ۰.۶۵ دلار رسید و دوج کوین نیز طی روز و هفته گذشته به ترتیب ۳۵ و ۱۱۶ درصد افزایش قیمت داشته و به ۰.۰۷۲ دلار رسیده است.

البته کاهش قیمت اتر صرفا می‌تواند یک اصلاحیه قیمت باشد، زیرا قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ ۵ فوریه و هم‌چنین روز گذشته به رکورد ۱۷۵۶ دلار دست یافته بود.

هنگامی که ارزهای دیجیتال به رکورد قیمت جدیدی دست می‌یابند، اغلب اوقات طی روزهای بعد با کاهش قیمت مواجه می‌شوند. قیمت بیت کوین که ماه گذشته به ۴۲,۰۰۰ دلار رسید نیز طی یک ماه گذشته به ۳۱,۵۰۰ دلار نیز کاهش یافت. وقوع چنین شرایطی به دلیل آن است که دستیابی به قیمت مشخص باعث می‌شود که معامله‌گران بسیار زیادی به فروش دارایی خود بپردازند.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا