اخبار خارجی

کشف آسیب پذیری در شبکه لایتنینگ بیت کوین!

راستی راسل (Rusty Russell) برنامه نویس نرم افزار و کدنویس شبکه لایتنینگ بیت کوین به کاربران هشدار داد که مسایل امنیتی در برخی از پروژه های لایتنینگ یافت شده است که ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه شود.

نیازمند آپدیت فوری

راسل در تاریخ ۳۰ آگوست توییتی را منتشر کرد و از اپراتورهای نودهای شبکه لایتنینگ خواست که نرم افزار خود را هر چه سریعتر آپدیت کنند. طبق متن این پیام، هشدار او در خصوص تمام نسخه های سی لایتنینگ قبل از نسخه ۰.۷.۱ شامل نسخه های قدیمی تر از ۰.۷ و بعد از نسخه ۰.۳ می‌باشد.

همچنین قابل ذکر است که اوایل ماه آگوست شرکت توسعه بلاک چین بلاک استریم انتشار نسخه ۰.۷.۲ از نرم افزار مقیاس پذیری بیت کوین  c-lightning را اعلام کرد.

جزییات انتشار

در پیام امضا شده PGP منتشر شده در دامنه اصلی بنیاد لینوکس، راسل صراحتا به کاربران در خصوص مشکلات امنیتی هشدار داده و بیان جزییات بیشتر در آینده را وعده داده است. وی گفت:

جزییات کامل ۴ هفته دیگر منتشر خواهد شد. لطفاً تا آن زمان به روز رسانی کنید.

شبکه لایتنینگ یک راهکار مقیاس پذیری خارج زنجیره و لایه دومی است که قصد دارد پرداخت های آنی و با کارمزد کم را امکان پذیر کند. سامسون موو (Samson Mow) مدیر استراتژی بلاک استریم اخیرا بیان کرد که پرداخت های بیت کوین بسیار بد است اما شبکه لایتنینگ می تواند آن را حل کند.

همانطور که کوین تلگراف اوایل این ماه گزارش داد آندریاس آنتولوپوس کتاب جدید خود با نام تسلط بر شبکه لایتنینگ را عرضه کرده است که هم نویسندگان آن René Pickhardt و مدیر ارشد اجرایی لایتنینگ لبز Olaoluwa Osuntokun می باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا