اخبار آلتکوینتحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال آوالانچ توسط تحلیلگر کوین بیورو؛ نقاط ضعف و قوت AVAX چیست؟

تحلیلگر پلتفرم Coin Bureau ملقب به گای (Guy) هشدار داد احتمالا آوالانچ گرفتار یک بازار نزولی شود که ممکن است تا دو سال دیگر ادامه یابد. با این حال در شرایط کنونی بازار، عملکرد AVAX خوب گزارش شده است. او در این تحلیل، به شرایط فاندامنتال آوالانچ پرداخته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی‌هودل، تحلیلگر ارزهای دیجیتال معروف به Guy در یک ویدیوی جدید، به ۲.۰۶ میلیون دنبال کننده خود در یوتیوب گفت آواکس با توجه به فشار فروش زیاد و وضعیت کل بازار دارایی‌های دیجیتال، عملکرد خوبی دارد.

علاوه بر وضعیت ناخوشایند اقتصاد کلان، حدود ۲۵ میلیون آواکس از ابتدای سال وارد گردش شده است که با برنامه‌های سختگیرانه آوالانچ مطابقت دارد.

اگر میانگین قیمت AVAX را حدود ۵۰ دلار در نظر بگیریم، آواکس در چند ماه گذشته تا ۱.۲۵ میلیارد دلار فشار فروش داشته است.

به یاد بیاورید که Avalanche یک برنامه تشویقی دیفای به ارزش ۱۸۰ میلیون دلار آواکس دارد. به علاوه یک برنامه تشویقی مولتی یونیورس ۲۹۰ میلیون دلاری که اخیرا اعلام شده احتمالا از طریق فروش AVAX تأمین می‌شود. بنابراین بله، فشار فروش زیادی وجود دارد.

به همین دلیل است که معتقدم آواکس در مواجهه با فشار فروش گفته شده به طرز شگفت‌انگیزی بسیار خوب عمل کرده است و این نتیجه تقاضای ثابتی است که از سوی کاربران خرد و سرمایه‌گذاران نهادی به طور یکسان وجود داشته است.

برای اینکه همه چیز را در نظر بگیریم، تعداد کیف پول‌های منحصربه‌فرد در زنجیره C-chain آولانچ تنها در چهار ماه گذشته ۵۰٪ افزایش یافته است و تعداد تراکنش‌های روزانه در این زنجیره تا همین اواخر در یک روند صعودی قوی قرار داشت.

نمودار قیمت آوالانچ AVAX
نمودار قیمت AVAX تایم فریم روزانه؛ منبع: میهن بلاکچین

اگرچه AVAX توانسته است نسبتا سرپا بماند؛ اما این تحلیلگر هشدار می‌دهد که ممکن است این رمزارز بیش از نیمی از ارزش فعلی خود را در بازار نزولی فعلی از دست بدهد.

این واقعیت که آواکس ملزم به پرداخت هزینه‌های تراکنش در subnet ها نیست می‌تواند تاثیر منفی بر قیمت آن در آینده داشته باشد؛ زیرا تقاضا برای AVAX را کاهش می‌دهد.

تقاضا برای آواکس که از اعتبارسنج‌های زیرشبکه می‌آید کافی است؛ زیرا آن‌ها باید هر کدام ۲۰۰۰ آواکس پرداخت کنند. موضوع خنده‌دار این است که این چیدمان، معماری اقتصادی آوالانچ را به طرز عجیبی شبیه به معماری پولکادات و کازموس می‌کند.

اصلا دور از انتظار نیست که قیمت آواکس در این بازار نزولی تا ۱۰ دلار سقوط کند؛ اما با کمی خوش‌شانسی می‌توانیم شاهد بهبود سطح حمایت قوی آن در محدوده ۴۰ دلار باشیم.

در زمان نگارش این خبر، قیمت روز AVAX با ۱۰٪ افزایش نسبت به روز قبل به ۲۷.۴ دلار رسیده است.

  • فشار فروش ایجاد شده در بازار آوالانچ ناشی از چیست؟

تحلیلگر کوین بیورو معتقد است علاوه بر شرایط کلی بازار رمزارزها، آوالانچ از فشار فروش ناشی از سایر برنامه‌های تشویقی و همکاری‌های جدید خود که با فروش AVAX همراه هستند، رنج می‌برد.

به نظر شما آینده رمزارز AVAX چگونه خواهد بود؟

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا