اخبار عمومی

عضو شدن کوین بیس در ویزا؛ صدور کارت ارز دیجیتال در دستور کار این شرکت!

طبق اعلان منتشر شده در تاریخ ۱۹ فوریه، کوین بیس اکنون یکی از اعضای اصلی ارائه دهنده خدمات ویزا است. این موضوع به ویزا امکان می‌دهد تا بدون اتکا به اشخاص ثالث به صدور کارت اعتباری بپردازد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

عضویت کوین بیس در ویزا، تکامل رابطه کنونی این دو شرکت است به طوری که طی آن، صرافی ارز دیجیتال کوین بیس می‌تواند کارت اعتباری بر بستر ویزا ارائه دهد. این کارت که به اسم کوین بیس کارت شناخته می‌شود به مشتریان ساکن کشورهای اتحادیه اروپا امکان می‌دهد تا چندین ارز مختلف خرج کنند.

اگرچه خود این کارت دارای عملکرد بین المللی است، اما مردم ساکن در کشورهای خارج از مناطق تحت پوشش نمی‌توانند آن را سفارش دهند. کوین بیس گزارش داده است که شاهد بیشترین استفاده از این کارت در بریتانیا و پس از آن ایتالیا، اسپانیا و فرانسه خواهیم بود.

این صرافی با یکپارچه سازی مستقیم با ویزا وعده داده است که خواهد توانست خدمات و پشتیبانی بیشتر ارائه دهد. این شرکت بیان کرده است که اولین شرکت مختص به ارز دیجیتال است که به عضو اصلی ویزا می‌شود.

تاریخچه کارت های اعتباری

نسخه کنونی این کارت مورد نظر در سال ۲۰۱۹ در بریتانیا عرضه شده است، اما کوین بیس از قبل از کارت اعتباری شیفت (Shift) پشتیبانی می‌کرد. موجودی این کارت اعتباری از طریق موجودی حساب صرافی کاربر تامین میشد. این سرویس در سال ۲۰۱۵ عرضه شده بود.

کارت اعتباری شیفت نیز همانند بسیاری از کارت های اعتباری دیگر، با بوف مجوز WaveCrest ویزا در اوایل سال ۲۰۱۸ با مشکلات شدید مواجه شد. این شرکت یکی از صادرکنندگان فعال در زمینه صدور تقریبا تمام کارت های اعتباری مختلف برای کاربران ارز دیجیتال بوده است. فعالیت شیفت در نهایت در اوایل سال ۲۰۱۹ متوقف شد.

نسخه جدید این کارت از Paysafe Financial Services، شرکت مسئول محصولاتی نظیر Skrill و PaysafeCARD پشتیبانی می‌کند. هنوز مشخص نیست که چه زمانی و چگونه انتقال به کارت های اعتباری صادر شده توسط کوین بیس رخ خواهد داد.

تاکنون نمایندگان کوین بیس در این خصوص اظهارنظر نکرده اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا