اخبار خارجی

در سال ۲۰۲۰ شاهد پذیرش گسترده کوین های حریم خصوصی خواهیم بود!

با ورود بیت کوین به یازدهمین سال حضور خود و سایر ارزهای دیجیتال به دهه جدید، این سوال به وجود آمده است که آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به کدام سمت پیش خواهد رفت. یکی از افراد برجسته در بازار ارزهای دیجیتال برای پاسخگویی به این پرسش، برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل کوین بیس است.

آرمسترانگ در پست اخیر وبلاگ خود بیان کرده است که دهه آتی درباره بلاک چینی است که نه تنها مقیاس پذیر خواهد بود، بلکه ویژگی های حریم خصوصی را نیز پیاده سازی خواهد کرد. چنین بلاک چینی تا پایان دهه آتی تقریبا به یک میلیارد کاربر دست پیدا خواهد کرد. مدیرعامل یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهان از لحاظ مقیاس پذیری نیز بیان کرد که امسال یا درباره راهکارهای لایه دوم خواهد بود یا بلاک چین هایی که تعداد تراکنش های بیشتری در ثانیه ارائه می‌دهند. وی در این خصوص گفت:

همانطور که جایگزین شدن مودم های ۵۶ کیلوبایتی با اینترنت با پهنای باند زیاد منجر به ایجاد بسیاری از برنامه های جدید بر بستر اینترنت شد، معتقدم مقیاس پذیری پیش نیازی برای فاز کاربردی شدن ارزهای دیجیتال است. پس از آنکه شاهد بلاک چینی باشیم که چندین برابر مقیاس پذیرتر باشد، با توسعه بسیار سریعتر برنامه های جدید مواجه خواهیم شد.

علاوه بر این، آرمسترانگ درباره حریم خصوصی در عرصه بلاک چین بسیار خوش بین است. وی پیش بینی کرد که امسال، حریم خصوصی در یکی از زنجیره های برتر پیاده سازی خواهد شد و شاهد تغییری مشابه با تغییر HTTP به HTTPS خواهیم بود. آرمسترانگ در این خصوص گفت:

من معتقدم بالاخره شاهد پذیرش گسترده کوین حریم خصوصی یا بلاک چین دارای ویژگی های حریم خصوصی در دهه آتی خواهیم بود. در اکثر موارد این موضوعی منطقی نیست که تمام پرداخت های انجام شده در دفترکل شفاف منتشر شود.

آرمسترانگ در ادامه در خصوص یکی از بحث برانگیزترین موضوعات موجود در بازار ارز دیجیتال، یعنی ارز دیجیتال لیبرا اظهارنظر کرد. وی با در نظر گرفتن پاسخ و واکنش دولت به لیبرا، بیان کرد که کشور چین در خصوص عرضه نسخه دیجیتالی ارز سنتی یوان خود پیشگام شده است، در حالی که بلاک چین را به یکی از فناوری های اصلی خود تبدیل کرده اند. وی گفت:

شرکت CENTRE با USD Coin خود شاید همان راهکاری باشد که آمریکا به سمت آن برود، و یا آنکه فدرال رزرو سعی در پیاده سازی دلار دیجیتالی شده خود با استفاده از بلاک چین داشته باشد. به نظرم شاهد پیدایش و عرضه سبد ارزهای دیجیتال توسط کنسرسیومی نظیر لیبرا یا CENTRE یا احتمالا توسط خود صندوق بین المللی پول خواهیم بود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا