اخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

برایان آرمسترانگ: بایننس اسمارت چین خطرناک است

برایان آرمسترانگ مدیر عامل صرافی کوین‌بیس در آخرین صحبت‌های خود از بایننس اسمارت چین انتقاد کرد. او معتقد است این شبکه باتوجه به آنکه بیش از ۵۰٪ توکن‌های حاکمیتی آن در اختیار بایننس است یک شبکه متمرکز به حساب می‌آید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس در گفتگویی در پادکست The Pomp Podcas به میزبانی آنتونی پمپلیانو به انتقاد از بایننس اسمارت چین پرداخت. BSC بلاکچینی است که از قرارداد هوشمندی پشتیبانی می‌کند و در اوایل سال جاری میلادی محبوبیت بالایی پیدا کرد.

وی در این رابطه اذعان داشت:

به نظر می‌رسد ۵۰٪ یا بیشتر از توکن‌های حاکمیتی در این شبکه توسط شرکت بایننس کنترل می‌شود. حتی نام این شرکت در نام شبکه وجود دارد.

آرمسترانگ در ادامه وجود چنین بلاکچین‌های متمرکزی را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت:

من فکر می‌کنم درصورتی‌که اکثر فعالیت‌ها در بلاکچین‌هایی که متمرکزتر هستند ایجاد شوند، بسیار بد خواهد بود. این موضوع در واقع بسیار خطرناک است. بنابراین، امیدوارم بتوانیم بلاکچین‌هایی غیرمتمرکز و در عین حال مقیاس‌پذیر بسازیم.

آرمسترانگ مقدار زیادی بیت کوین در اختیار دارد

با وجود انتقاداتی که از آرمسترانگ به دلیل آلتکوین محور بودن او می‌شود، وی اعلام کرد که مقدار زیادی از قدیمی‌ترین ارز دیجتیال بازار را در اختیار دارد.

آرمسترانگ خاطرنشان کرد که بیت کوین‌هایش برای همیشه وجود خواهند داشت و آنها را با طلا مقایسه کرد. با این حال وی با فرقه‌گرایی در رمز ارزها مخالف است. وی در این رابطه گفت:

من همیشه از دیدن تمامی فرقه‌گرایی‌هایی که به صورت آنلاین در حال رخ دادن است ناامید می‌شوم. توییتر به نوعی برای درگیری و جنگ ساخته شده است و من فکر نمی‌کنم مباحث مطرح شده در توییتر نمایانگر چیزی باشد که اکثریت صنعت رمز ارزها واقعاً احساس می‌کند.

به عقیده وی، کوین بیس شرکتی است که تا جای ممکن تلاش می‌کند از پروژه‌ها تا زمانی که در حوزه قضایی قانونی هستند، پشتیبانی کند.

کوین بیس از مقررات نفع خواهد برد

برایان آرمسترانگ در این گفتگو اظهار داشت که مقررات برای صرافی کوین بیس مفید خواهد بود با این حال به استارتاپ‌های کوچکتر آسیب خواهد رساند. وی در این رابطه گفت:

صادقانه بگوییم، قوانین بهترین چیز ممکن برای کوین بیس است چرا که ما بزرگ‌ترین شرکت هستیم. ما ترازنامه عظیمی داریم و وکلا و کارمندان زیادی با ما کار می‌کنند. با این حال مقررات به استارتاپ‌های کوچک حوزه رمز ارز آسیب خواهد رساند و آنها را درگیر خواهد کرد.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، صرافی کوین بیس پس از آنکه با تهدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مواجه شد محصول وام‌دهی خود را کنار گذاشت.

آرمسترانگ پیش‌بینی می‌کند تا زمانی که سابقه قانونی کافی وجود نداشته باشد، اقدامات اجرایی بیشتری در انتظار کسب و کارهای این حوزه است. به گفته وی، بنیان‌گذاران و وکلای این صرافی در تلاش‌اند تا معنی آزمایش Howey را برای پروژه‌هایشان متوجه شوند. تست هاوی (Howey Test)، آزمایشی است که توسط دیوان عالی کشور آمریکا برای تعیین صلاحیت معاملات خاص به عنوان “قراردادهای سرمایه‌گذاری” ایجاد شده است. بر این اساس رمز ارزهایی که از آزمایش هاوی عبور کنند، اوراق بهادار هستند و مشمول مقررات اوراق بهادار خواهند بود.

نظر شما چیست؟ آیا بایننس اسمارت چین یک شبکه متمرکز است؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا