اخبار خارجی

آرمسترانگ: در صورت درخواست سانسور تراکنش‌ها، سرویس استیکینگ اتریوم را متوقف می‌کنیم

برایان آرمسترانگ مدیر عامل صرافی کوین بیس در پاسخ به این پرسش که آیا ترجیح می‌دهد به سانسور تراکنش‌ها بپردازد یا از کسب‌وکار سهام‌گذاری اتر خارج شود، گفت که گزینه دوم را انتخاب می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، اخیرا در توییتر یک نظر سنجی برگزار شده که از جامعه اتریوم پرسیده است آیا اتریوم استیک شده توسط اعتبارسنج‌هایی که مطابق با قوانین و درخواست‌های سانسور اقدام می‌کنند را می‌سوزانند یا با سانسور موافق هستند و اقدامی انجام نمی‌دهند. توضیحات کامل این نظرسنجی و اتفاقات رخ داده تاکنون را می‌توانید در مطلب «انتقال شبکه اتریوم به اثبات سهام و سانسور پذیری؛ ویتالیک مخالف قوانین تحریم است» مطالعه کنید.

برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس امروز در توییتر به سناریوی فرضی فوق پاسخ داد و گفت در صورت تهدیدات قانونگذاری، شرکت او سرویس سهام‌گذاری اتر را تعطیل خواهد کرد تا از این طریق یکپارچگی شبکه بلاکچین اتریوم را حفظ کند. پیش از این نیز ویتالیک بوترین به گزینه اول رای داده بود.

آرمسترانگ در این خصوص گفت:

این شرایط فرضی است که امیدواریم واقعا با آن مواجه نشویم. اما در صورت وقوع این شرایط، به نظرم گزینه دوم را انتخاب کنیم و بر روی چشم‌انداز بزرگتر معطوف خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد که گزینه سوم و بهتری ممکن است به وجود آید و یا این چالش حقوقی ممکن است به دستیابی نتایج بهتری منجر شود.

هفته گذشته که اخبار تحریم و ممنوعیت فعالیت تورنادوکش منتشر شد، آرمسترانگ در توییتر نوشته بود:

به نظر من، تحریم یک فناوری اقدامی نامناسب به نظر می‌رسد و این موضوع احتمالا به چالش کشیده خواهد شد. این موضوع می‌تواند پیامدهای ناخواسته بسیار زیادی به همراه داشته باشد.

توییت برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس در خصوص قانونگذاری
منبع: Twitter
  • نقش صرافی کوین بیس در استیکینگ اتریوم چیست؟

کوین بیس یکی از بزرگ‌ترین ارائه دهندگان راهکارهای سپرده‌گذاری (استیکینگ) اتریوم است. براساس داده‌های Dune Analytics بیش از ۱۴٪ اترهای استیک شده در قرارداد بیکن چین توسط سرویس این صرافی تامین شده است.

  • چرا مدیر عامل کوین بیس به تعطیل کردن سرویس استیکینگ اتریوم فکر می‌کند؟

برایان آرمسترانگ معتقد است با این کار، شبکه اتریوم به هدف اصلی یک شبکه غیرمتمرکز سانسورناپذیر نزدیک‌تر خواهد بود.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا