اخبار آلتکویناطلاعیه صرافی

پروپوزال حاکمیتی کوین بیس درآمد میکردائو را ۲۴ میلیون دلار افزایش می‌دهد

صرافی کوین بیس اخیرا پروپوزالی را برای رای‌گیری در جامعه میکر دائو منتشر کرده است که ۳۳٪ از درآمد ۱.۶ میلیارد دلاری بخش «ماژول پایداری نرخ برابری ارزش» (Peg Stability Module) پلتفرم میکردائو را به حساب حضانتی کوین‌بیس پرایم انتقال می‌دهد. اگر این پیشنهاد تصویب شود درآمد میکردائو ۲۴ میلیون دلار افزایش می‌یابد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، صرافی کوین بیس به تازگی یک پروپوزال در فروم حاکمیتی میکر منتشر کرده است. تصویب این طرح به معنای انتقال ۳۳٪ از ماژول پایداری نرخ برابری ارزش (PSM) ۱.۶ میلیارد دلاری پلتفرم میکردائو به حساب حضانتی Coinbase Prime و افزایش ۲۴ میلیون دلاری درآمد میکردائو خواهد بود. PSM همان ماژولی است که هنگام وثیقه‌گذاری دارایی‌های کاربران (از جمله USDC) برای صدور DAI تعیین می‌کند که چه میزان وثیقه لازم است تا ارزش یک دلاری DAI حفظ شود.

به زبانی ساده‌تر قرار است این وثیقه‌های (USDC) میکردائو جهت مینت DAI در کیف پول حضانتی کوین بیس نگهداری شود و کوین بیس سود مشخصی را در قبال آن به میکردائو پرداخت کند و علاوه بر آن از پرداخت کارمزد به کوین بیس معاف می‌شود.

اگر این پروپوزال تصویب شود بازده سالانه ۱.۵٪ از ۵۲۸ میلیون دلار USDC به Maker پرداخت می‌شود.

بخش PSM پلتفرم میکر، در جریان بیشتر شدن قیمت دای (DAI) از ۱ دلار در بحبوحه کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) برای محافظت از برابری ارزش قیمت استیبل کوین دای (DAI) با ۱ دلار طراحی شد. در سال ۲۰۲۰ قیمت‌ها در بازار رمزارز شدیدا کاهش یافت و قیمت اتر نیز بیش از ۴۰٪ ریزش داشت. در آن روز تقاضا برای تسویه وام در میکردائو شدیدا افزایش یافت و باعث شد استیبل کوین دای که پشتوانه‌اش اتریوم بود برابری ارزش خود را از دست بدهد.

از دیگر کارکردهای PSM، توانایی میکر برای سرمایه‌گذاری صحیح بر اساس ترازنامه‌اش است.

اگر این پیشنهاد تصویب شود، Maker نیاز نیست کارمزدهای حضانت ناشی از تخصیص PSM به Coinbase بپردازد و می‌تواند آزادانه USDC اختصاص داده شده خود را تقریبا بلافاصله از طریق Coinbase Prime مینت کند، بسوزاند، برداشت بزند و یا تسویه حساب کند.

این پیشنهاد یک حرکت استراتژیک است که در ترازنامه Maker DAO بر روی دارایی‌های غیرفعال درآمد ایجاد می‌کند. منظور از دارایی غیرفعال پروژه یا دارایی است که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در نتیجه درآمدی ایجاد نمی‌کند. اما معمولا دارای هزینه تعمیر و نگهداری آن است. بنابراین، شرکت‌ها سعی می‌کنند دارایی‌های بیکار یا غیرفعال نداشته باشند.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا