اخبار آلتکوین

بخش بین‌الملل صرافی کوین بیس معاملات فیوچرز سولانا و آوالانچ را راه‌اندازی می‌کند

صرافی کوین بیس روز دوشنبه (۲۲ آبان) اعلام کرد پشتیبانی از قراردادهای فیوچرز دائمی سولانا (SOL) و آوالانچ (AVAX) را در پلتفرم‌های کوین‌ بیس اینترنشنال اکسچنج (Coinbase International Exchange) و کوین بیس ادونسد (Coinbase Advanced) آغاز خواهد کرد.

به نقل از کریپتو نیوز، بازارهای دائمی یا پرپچوال سولانا (SOL-PERP) و آوالانچ (AVAX-PERP) در صورت فراهم شدن نقدینگی مورد نیاز در ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت تهران راه‌اندازی خواهند شد. این صرافی در پلتفرم X (توییتر سابق) اعلام کرده است:

کوین بیس پشتیبانی از قراردادهای فیوچرز پرپچوال سولانا و آوالانچ را در Coinbase International Exchange و Coinbase Advanced آغاز می‌کند. بازگشایی بازارهای SOL-PERP و AVAX-PERP در روز ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت جهانی و البته در صورت رعایت شرایط نقدینگی، انجام خواهد شد.

توییت کوین بیس
توییت کوین بیس- منبع: پلتفرم اکس

قراردادهای پرپچوال یک نوع قرارداد مشتقه هستند که به معامله‌گران اجازه می‌دهند به طور نامحدود از تغییرات قیمت دارایی‌های دیجیتال برای کسب سود استفاده کنند. این قراردادها مزایای زیادی مثل آربیتراژ، اهرم و فرصت‌های هج کردن دارند اما معایبی مثل اهرم بیش از حد، لیکویید شدن و نوسانات را هم به همراه دارند.

پلتفرم کوین بیس ادونسد معاملات پرپچوال را در ماه اکتبر (مهر) برای مشتریان کشورهای واجد شرایط در خارج از ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی کرد. این پلتفرم در ابتدا فقط از رمزارزهای بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و ریپل (XRP) پشتیبانی می‌کرد.

به جز ریپل که اهرم قراردادهای آن تا ۳ برابر می‌شود، اهرم قرادادهای بقیه رمزارزها تا ۵ برابر افزایش می‌یاید. تمام قراردادهای فیوچرز دائمی هم با یو‌اس‌دی کوین (USDC) تسویه می‌شوند. کوین بیس خاطر نشان کرده است:

کوین بیس از مقررات موجود در مورد بازار مشتقات کریپتو تبعیت می‌کند و به همین خاطر معاملات فیوچرز دائمی آن فقط برای کاربران غیر آمریکایی در دسترس است.

گفتنی است بخش بین‌المللی کوین‌ بیس در ماه سپتامبر (شهریور) توانست مجوز سازمان پولی برمودا را دریافت کند و با استفاده از آن معاملات فیوچرز را برای مشتریان غیر آمریکایی را ارائه نماید.

تقاضای معاملات فیوچرز پرپچوال در بازار کریپتو

قراردادهای پرپچوال اخیرا به یکی از محبوب‌ترین قراردادهای مشتقات تبدیل شده و تقاضای آن به شدت رشد کرده است. داده‌های وب سایت «Laevitas» نشان می‌دهد تا ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) حجم معاملات صرافی‌های متمرکز برای قراردادهای پرپچوال به ۱۹۵.۳ میلیارد دلار رسیده است. بیشتر این معاملات در صرافی‌ بایننس انجام شده و صرافی OKX هم در رتبه دوم قرار گفته است.

کانر رایدر (Conor Ryder)، تحلیلگر وب سایت «Kaiko»، اعلام کرد نسبت حجم معاملات پرپچوال بیت کوین در مقایسه با حجم معاملات اسپات آن به بیشترین رکورد خود در حدود دو سال اخیر رسیده است. گفتنی است قراردادهای پرپچوال به خاطر نداشتن تاریخ انقضا تقاضای زیادی دارند.

صرافی BitMEX برای اولین بار قرارداد دائمی را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. با توجه به سادگی این پلتفرم، در ابتدا معامله‌گران خرد زیادی به آن جذب شدند و پس از آن بسیاری از صرافی‌های دیگر قراردادهای دائمی خود را ارائه دادند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا