اخبار بیت کوین

بیت کوین ۷۳هزار دلاری در CoinMarketCap؛ دستکاری قیمت‌ها یا خطای غیر عمد؟

در تاریخ ۴ آگوست، اصلی ترین مرجع قیمت ارزهای دیجیتالی، CoinMarketCap ، برای نمودارها و سایر اطلاعات مرتبط با آن با خطای داده مواجه شد. این خطا موجب تورم مصنوعی بسیاری از ارزهای دیجیتالی در نمودار این وب سایت شد. به دنبال این اتفاق، حساب توییتر رسمی این وب سایت اذعان کرد:

ما در حال حاضر از مسئله اطلاعاتی که با آن مواجه شده ایم آگاهی داریم. ما در حال بررسی این موضوع هستیم و در کوتاه مدت با اطلاعات بیشتری پیگیری خواهیم کرد.

در واکنش ها به این توئیت، CoinMarketCap متهم به دستکاری قیمت های ارزهای دیجیتالی شد. به این ترتیب، آنها با بیان این نکته که این مورد یک دستکاری نیست، بلکه یک خطای محاسبه قیمت تتر است، به این واکنشها پاسخ دادند. این خطا منجر به تورم مصنوعی ارزهای دیجیتالی شد که با بازار تتر مرتبط هستند.

این مجموعه همچنین وعده داده است که یک گزارش در مورد این حادثه و علل آن در آینده ارائه دهد. این تیم در حال حاضر به طور جدی این موضوع را مورد بررسی قرار داده است. بیت کوین در جریان این اتفاق، با افزایش قیمت بسیار زیادی، در حدود ۷۳۰۰۰ دلار مواجه شد.در ماه ژوئیه، CoinMarketCap نیز متهم به کمک به پول شوئی شد.

یکی دیگر از مشکلات مربوط به این وبسایت این بود که نمودار قیمت VeChain  قابل رویت نبوده است، که در حال حاضر در رتبه بیستم  رده بندی این وب سایت قرار دارد.

اینور سیبرنتیکو، یک اقتصاددان، راجع به این موضوع موضع جدی گرفت و نوشت:

این یک تلاش برای دستکاری است، ما باید آنها را از طریق SEC محکوم یا متهم کنیم.

جورج لارکداس، سرمایه گذار در ارزهای دیجیتالی نیز در این زمینه اذعان داشت:

آیا شما نباید پیش از اینکه نظری در رابطه با حادثه ی پیش آمده  و تاثیرات آن بر مردم بدهید، عذرخواهی کنید؟

نظر شما راجع به این مشکل چیست؟ آیا این اتفاق عمدی بوده یا واقعا ناشی از یک خطای داده بوده؟

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا