اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

آیا هک شدن اکسچنج Coinrail دلیلی برای ریزش بازار است؟

امروز بازار ارزهای دیجیتالی نزولی بود. چند ساعت قبل حدود ۱۴ میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتالی خارج شد. دقیقا در همین لحظه بود که خبر به سرقت رفتن کوین‌های مختلف از اکسچنج Coinrail منتشر شد و بسیاری دلیل نزولی بودن بازار را هک شدن اکسچنج Coinrail می‌دانند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

Coinrail یکی از اکسچنج‌های معروف و بزرگ نیست، این اکسچنج در رتبه بندی سایت coinmarketcap رتبه ۹۰ را به خود اختصاص داده است. همچنین اکسچنج Coinrail حجم مبادلاتی حدود ۲.۷ میلیون دلار در روز دارد. حجم زیادی از این مبادله روزانه هم به کوین گمنام Pundi X تعلق دارد. ماموریت اصلی کوین Pundi X بر اساس گفته‌های مسئولین آن، خرید آسان ارزهای دیجیتالی است. آن‌ها ادعا می‌کنند که فرآیند خرید ارزهای دیجیتالی را به آسانی خرید یک بطری آب میسر می‌کنند. همچنین به دنبال این هستند که کاربران ارزهای دیجیتالی در هر زمان و هر مکانی بتوانند ارز دیجیتالی بخرند و از آن استفاده کنند.

بعید است که این اتفاق دلیل روند نزولی بیت کوین و بقیه ارزهای دیجیتالی باشد. بیت کوین در کمتر از ۹۰ دقیقه از قیمت ۷۶۲۰ دلار به قیمت ۷۳۲۰ دلار رسید. اتریوم هم در مدت زمان مشابهی ۵ درصد کاهش قیمت داشت. در حال حاضر ارزش کل بازار کریپتوکارنسی‌ها ۳۲۴ دلار است، که این مبلغ ۳۰ درصد نسبت به ماه می که اتفاق مشابهی افتاد کمتر است.


🔍 زیر ذره بین میهن بلاکچین

با توجه به حجم مبادلاتی روزانه ۲.۷ میلیون دلاری اکسچنج Coinrail و اختصاص داشتن درصد بالایی از این حجم مبادلاتی به کوین Pundi X، مرتبط دانستن آن با بازار نزولی منطقی نیست. حجم مبادلاتی روزانه بیت کوین حدود ۴ میلیارد دلار است. اگر فرض کنیم، هکر توانسته کل حجم مبادلاتی امروز را تصاحب کند، ارزش کوین‌های دزدیده شده حدود ۲.۷ میلیون دلار خواهد بود. این مبلغ، توان تاثیر گذاری در حد کاهش قمیتی امروز را نخواهد داشت. بارها این اتفاق افتاده که وقتی بازار روندی نزولی پیدا می‌کند، خبری برای توجیه کردن آن منتشر می‌شود. بخش زیادی از این اخبار حتی با مشارکت سایت‌های خبری منتشر می‌شود و بعضا خیلی اغراق آمیزتر بازگو شده و تاثیر بیشتری روی تصمیم مردم می‌گذارد. به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها یا حتی اکسچنج‌ها برای منحرف کردن اذهان عمومی، از این استراتژی استفاده می‌کنند. استراتژی در نظر گرفته شده علاوه بر منحرف کردن اذهان عمومی، باعث می‌شود تاثیر نهنگ‌ها و تخلفات اکسچنج‌ها در بازار به چشم نیاید. هر کدام از این نهنگ‌ها قدرتی برای بالا یا پایین بردن قیمت دارند و با استفاده از منتشر کردن اخبار این چنینی، با کمک مردم قیمت را بیشتر تغییر می‌دهند. به دنبال کاهش یا افزایش قیمت، نهنگ‌ها تصمیم به خرید یا فروش دارایی‌های خود با بهترین قیمت می‌گیرند. استراتژی‌هایی از این قبیل باعث می‌شود، روز به روز قدرت نهنگ‌ها بیشتر و بیشتر شود و راحت تر بتوانند روی بازار تاثیر بگذارند.

نظر شما در مورد تاثیر نهنگ‌ها در بازار چیست؟

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا