اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

انقلابی در صنعت دیفای؛ عرضه توکن کامپوند و رشد بی سابقه آن!

صنعت دیفای که با سرعت زیادی در حال رشد است با ارز دیجیتال جدیدی مواجه شده است.

توکن COMP از کامپوند روز گذشته در دسترس معامله کنندگان قرار گرفت و از لحاظ ارزش بازار با اختلاف زیادی از میکر، توکن شماره یک صنعت دیفای پیشی گرفته است.

توکن COMP نه تنها از توکن میکر پیشی گرفته است، بلکه اکنون نزدیک به دو برابر ارزش بازار میکر را در اختیار دارد. طبق اطلاعات ارائه شده توسط دیفای مارکت کپ، ارزش بازار COMP تقریبا ۸۵۹ میلیون دلار و ارزش بازار میکر تقریبا ۵۵۱ میلیون دلار است. اضافه شدن توکن COMP به رتبه بندی توکن های دیفای باعث شده است ارزش بازار توکن های دیفای برای اولین بار به بیشتر از ۳ میلیارد دلار برسد. ارزش بازار توکن های دیفای اخیرا از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کرده بود.

کاربران کامپوند (Compound) از روز دوشنبه، توکن های COMP خود را دریافت کردند. این موضوع باعث شد که قیمت COMP بیش از ۶۲ درصد افزایش یابد و به ۹۸.۳۶ دلار برسد. از روز گذشته تاکنون، قیمت این توکن اندکی کاهش یافته و به ۸۵.۹۷ دلار رسیده است.

کامپوند یک پروتکل دارای نرخ سود مستقل و مبتنی بر الگوریتم در بلاک چین اتریوم است که برای توسعه دهندگان برنامه های مالی متن باز ایجاد شده است. COMP یک توکن ERC-20 است که به دارندگان خود، رای دهی یا وکالت در تصمیمات نظارتی را امکان پذیر می‌سازد و اصلاح و تغییرات پیشنهاد شده را برای سیستم ممکن می‌کند. کاربران می‌توانند توکن ها را به بازار پول وارد کرده تا بدون نیاز به اعتماد به نهاد مرکزی، از دارایی های اتریوم سود کسب کنند.

قیمت میکر

توزیع توکن COMP پس از آزمایش موفق شبکه آزمایشی و تایید پروپوزال ۰۰۷ انجام شد. این توکن هم اکنون در صرافی Uniswap برای انجام معاملات در دسترس است. رابرت لشنر (Robert Leshner) موسس کامپوند در این خصوص گفت:

پس از آزمایش توکن COMP در شبکه آزمایشی عمومی با گروه اصلی سهامداران به مدت سه ماه، بسیار شگفت انگیز است که شروع اجرای فرایند نظارتی و عملکرد COMP را برای تمام کاربران مشاهده کنیم.

وی افزود:

ما معتقدیم دیفای در مراحل اولیه خود قرار دارد و به دنبال بلوغ بیشتر این صنعت در سال های آتی هستیم.

ارزش بازار توکن های دیفای طی یک هفته، رشد سریعی از ۲ میلیارد دلار به بیش از ۳.۲ میلیارد دلار رسیده است، زیرا کاربران به دنبال وام ها و دستیابی به روش هایی برای کسب سود خارج از سیستم بانک ها و موسسات قدیمی هستند. در ماه آوریل، ارزش بازار توکن های دیفای تقریبا یک میلیارد دلار بود. اما اکنون پس از گذشت کمتر از دو ماه، این عدد ۳ برابر شده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا