اخبار خارجی

کامپوند به اشتباه میلیون‌ها دلار پاداش استخراج نقدینگی پرداخت کرد

پلتفرم کامپوند به اشتباه، پس از به‌روزرسانی یکی از قراردادهای هوشمند خود، میلیون‌ها دلار پاداش استخراج نقدینگی به صورت توکن COMP پرداخت کرد. در یک تراکنش، ۲۷ میلیون دلار برداشت شده است.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین‌دسک، طی اکسپلویت احتمالی در شب چهارشنبه، بازار غیرمتمرکز کامپوند به اشتباه میلیون‌ها دلار توکن COMP پرداخت کرد. این توکن‌ها قرار بود که به عنوان پاداش استخراج نقدینگی پرداخت شوند.

اولین بار یکی از کاربران توییتر به اسم napgener متوجه این موضوع شد و به ۳ تراکنش اتریوم اشاره کرد که نشان می‌داد کاربران مجموعا ۱۵ میلیون دلار توکن COMP در ازای دریافت وام و تامین مقدار بسیار کمی توکن نظیر USDC اتر و دای دریافت کرده‌اند.

پرداخت اشتباهی پاداش استخراج نقدینگی کامپوند با توکن COPM

کامپوند دارای برنامه استخراج نقدینگی است که به سپرده‌گذاران و وام گیرندگان، پاداش می‌دهد، اما این پاداش اغلب با نرخ سالانه تک رقمی است. مجموع پرداختی اخیر، نقص و مشکلی را در قرارداد ممیزی این برنامه نشان می‌دهد که طی آن، پاداش‌های استخراج نقدینگی COMP به اشتباه توزیع شده است. این موضوع احتمالا با به‌روزرسانی اخیر در ارتباط است.

تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که قرارداد ممیزی کامپوند توسط مالتی‌سیگ (قرارداد چند امضایی) تحت کنترل کامپوند لبز مدیریت نمی‌شود و هرگونه اصلاح برای این باگ نیازمند رای‌گیری نظارتی از جانب دارندگان توکن COMP است.

طبق گزارش DeFi Llama، کامپوند پنجمین پروتکل دیفای با مجموع سرمایه مسدودشده ۱۰.۲ میلیارد دلاری است.

کامپوند در حساب رسمی توییتر خود، این باگ را تایید کرده و گفته است سرمایه کاربران در خطر نیست.

توییت کامپوند

هم‌چنین رابرت لشنر (Robert Leshner) موسس کامپوند در حساب توییتر خود، این باگ را تایید کرد و گفت در بدترین حالت، فقط ۲۸۰,۰۰۰ توکن COMP در خطر برداشت اشتباه قرار دارد.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد که هیچگونه کنترل از جانب مدیران یا ابزار در اختیار جامعه وجود ندارد که توزیع توکن‌های COMP را غیرفعال کند. هرگونه تغییر در پروتکل نیازمند فرایند نظارتی ۷ روزه است. کامپوند لبز و اعضای جامعه در حال ارزیابی اقدامات ممکن برای اصلاح این توزیع توکن هستند.

توییت رابرت لشنر

اندکی پس از توییت لشنر، ۹۱,۰۰۰ توکن COMP به ارزش ۲۷ میلیون دلار طی یک تراکنش برداشت شد. به نظر می‌رسد این کاربر صفر دلار رمزارز به این پلتفرم ارائه داده بود. سپس همین کیف پول، ۱۴۰,۰۰۰ دلار توکن COMP را در یونی‌سواپ با USDC تبادل کرد.

پیرو این خبر، قیمت توکن COMP کاهش یافت و از ۳۳۴ دلار به ۲۹۰ دلار رسید. در حال حاضر، قیمت این توکن همان ۲۹۷ دلار است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا