اخبار خارجی

کاهش ۱۷ درصدی توکن کامپوند؛ توکن COMP متحمل ضرری سنگین

پس از آنکه فهرست شدن توکن نظارتی کامپوند در صرافی کوین بیس پرو باعث افزایش قیمت بیش از ۱۰۰ درصدی آن شد، در حال حاضر بازار آن در حال ریزش است. در حال حاضر قیمت این توکن با کاهش بیش از ۱۷ درصد به ۲۳۵ دلار رسیده است.

توکن نظارتی کامپوند (COMP) که توکن اصلی پروتکل دیفای محبوب کامپوند است، پس از افزایش قیمت چشمگیر در روز اول معاملاتی خود در کوین بیس، با کاهش قیمت شدیدی مواجه شد.

پس از رسیدن قیمت توکن COMP به ۴۲۷ دلار در کوین بیس پرو در روز دوشنبه، قیمت این توکن طی ۸ ساعت به ۲۵۰ دلار رسید. با وجود آنکه کمتر از یک چهارم کل موجودی توکن COMP در گردش می‌باشد، اما نوسان شدید قیمت این توکن به دلیل حجم معاملات تقریبا کم است که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴.۵ میلیون دلار بود. علیرغم کاهش قیمت شدید، طبق اطلاعات DeFiMarketCap، توکن COMP هم چنان با ارزش بازار ۲.۳ میلیارد دلار، ۳۶.۵ درصد بازار دیفای را در اختیار دارد.

افزایش سروصدا پیرامون کسب سود از طریق دیفای، توجهات را به سمت توکن COMP معطوف کرده است. بسیاری از کسانی که به دنبال کسب سود هستند با وام دهی سایر ارزهای دیجیتال در صدد دستیابی به این توکن بودند.

افزایش و‌ نوسان شدید قیمت COMP در هفته جاری

اگرچه توکن COMP در روز اول معاملاتی خود در صرافی پولونیکس در تاریخ ۱۸ ژوئن، بین ۱۴۰ الی ۱۸۰ دلار معامله میشد اما خبر فهرست شدن در کوین بیس پرو باعث شد که طی چند روز قیمت این توکن بیش از دو برابر شود و در تاریخ ۲۱ ژوئن به ۳۸۰ دلار برسد.

قیمت این توکن به سطح حمایتی ۲۲۰ دلار کاهش یافت و سپس با فهرست شدن در کوین بیس پرو در تاریخ ۲۳ ژوئن، قیمت آن در پولونیکس نیز به ۳۵۰ دلار رسید.

کامپوند در صدر رتبه بندی دیفای

کامپوند شامل پروتکل وام دهی غیرمتمرکز است که توکن ERC-20 اصلی خود را به وام دهندگان و وام گیرندگان پرداخت می‌کند.

با وجود اینکه پرداخت سود قراردادهای آتی در این پروتکل با توکن COMP انجام می‌شود، تقاضا برای این توکن باعث شده است که کامپوند به صدر پروژه های دیفای برسد.

طبق اطلاعات DeFiPulse، در حال حاضر ۵۹۲ میلیون دلار سرمایه در کامپوند مسدود شده است که بیش از ۳۸ درصد دارایی های عرصه دیفای است. بیش از ۲۰ درصد ارزش بازار استیبل کوین USDC در پروتکل کامپوند مسدود شده است.

در حال حاضر تقریبا ۲۶۶۵۰ توکن از ۴.۲۳ میلیون توکن اختصاص داده شده به کاربران، توزیع شده است. سهم کاربران ۴۲ درصد از کل موجودی توکن ها است. هر روز ۲۸۸۰ توکن صادر می‌شود و ۰.۵ توکن به ازای استخراج هر بلاک اتریوم نیز توزیع می‌شود.

۲۲.۲۵ درصد موجودی توکن COMP به موسسان و تیم پروژه و ۲۴ درصد نیز به سهامداران Compound Labs شامل Andreessen Horrowitz و Coinbase Ventures اختصاص یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا