صرافی متمرکز

هشدار های لازم برای اتصال به صرافی بایننس (Binance) با IP ایران و آمریکا!

صرافی بایننس که در حال حاضر بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم مبادلات است؛ مدتی پیش اعلام کرد کاربران آمریکا امکان دسترسی به این صرافی را نخواهند داشت. البته مدیر این صرافی؛ CZ؛ بعد از انتشار این خبر اعلام کرد که قصد دارد پلتفرم جداگانه ای تخت عنوان Binance.us برای کاربران آمریکا راه اندازی کند.

علاوه بر آمریکا نیز؛ کشور ایران نیز به دلیل مسائل تحریم و محدودیت هایی که برای کاربران ایرانی اعمال میشود؛ دسترسی مستقیم به بایننس نداشتند  و حتما باید از طریق VPN یا VPS به اکانت خود وصل میشدند.

اما نکته مهمی که بعد از تحریم آمریکا روی کاربران ایرانی نیز تاثیر دارد؛ استفاده از IP آمریکاست که بسیاری از VPN های موجود از این IP استفاده میکنند.

با توجه به اینکه کاربران زیادی در این مورد سوال پرسیدند؛ لازم دانستیم تا طی یک پست این موضوع را اطلاع رسانی کنیم.

هشدارهای لازم برای استفاده از صرافی بایننس

اگر اکانت خود در بایننس را از قبل ساختید:

۱. به هیچ عنوان از IP ایران استفاده نکنید و قبل از اتصال از یک VPN یا VPS استفاده کنید.

۲. اگر از VPN استفاده میکنید؛ اطمینان حاصل کنید که IP که از آن استفاده میکنید برای آمریکا (US) نباشد.

۳. اگر با یکی از این IP ها تا امروز به اکانت خود وصل شدید؛ حتما سرمایه خود را از آن خارج کنید و یک حساب جدید بسازید و از آن استفاده کنید.

این نکات برای کاربرانی است که از اکانت لول ۱ (احراز هویت نشده) استفاده میکنند.

اگر اکانت خود را احراز هویت کردید؛ بعد از اتصال با IP ایران یا آمریکا برای شما پیغامی می آید که بایننس به کشورهای ایران و آمریکا سرویس نمی دهد و به شما اجازه می دهد تا پول خود را خارج کنید. اگر بعد از خارج کردن پول باز هم قصد استفاده از بایننس را دارید؛ حتما با مشخصات غیر ایرانی احراز هویت کرده تا با حاشیه امن مبادلات خود را در این صرافی انجام دهید.

نتیجه گیری

با توجه به محدودیت هایی که برای کاربران ایرانی برای استفاده از صرافی های متمرکز وجود دارد؛ حتما همواره نکات ایمنی را رعایت کنید. بایننس به جهت داشتن حجم مبادلات بالا و بیشترین تعداد کاربر؛ بستر مناسبی برای ترید و خرید و فروش می باشد. اما با توجه به محدودیت هایی که برای برخی از کشورها مانند ایران یا آمریکا ایجاد کرده است؛ گزینه مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیست و نباید از آن به عنوان کیف پول استفاده کرد. 

اگر شرایط کامل برای استفاده از این صرافی را دارید (استفاده از مشخصات غیر ایرانی و استفاده از IP هایی بجز ایران یا آمریکا)؛ فقط برای انجام مبادلات از آن استفاده کنید و برای نگهداری بلند مدت ارزهای خود از کیف پول های شناخته شده که در وبسایت ما نیز معرفی و آموزش داده شده اند استفاده کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
78 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا