اخبار آلتکوین

تصویب پروپوزال کاهش نرخ تورم کازماس؛ قیمت ارز دیجیتال ATOM بیش از ۱۰٪ رشد کرد

پروپوزال بحث‌برانگیز جدیدی در شبکه کازماس تصویب شده است که حداکثر نرخ تورم توکن ATOM را از ۱۴٪ به به ۱۰٪ کاهش می‌دهد. با این حال، انتشار این خبر باعث شد قیمت ATOM حدود ۱۰٪ رشد کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، شبکه کازماس هاب (Cosmos Hub) پروپوزال جدیدی را تصویب کرده که نرخ تورم توکن ATOM را از حدود ۱۴٪ به ۱۰٪ می‌رساند. طبق این پروپوزال، بازده سالانه استیکینگ توکن ATOM هم از حدود ۱۹٪ به ۱۳.۴٪ کاهش می‌یابد.

کازماس هاب بلاکچین مرکزی شبکه کازماس و اکوسیستمی از بلاکچین‌های به هم پیوسته است. توکن ATOM هم توکن بومی این شبکه است و برای استیکینگ، تصمیمات حاکمیتی و پرداخت کارمزد تراکنش‌ها از آن استفاده می‌شود.

این پروپوزال با ۴۱.۱٪ رای موافق در مقابل ۳۸.۵٪ رای مخالف به تصویب رسید که بیشترین مشارکت اکوسیستم کازماس محسوب می‌شود. در ابتدا به نظر می‌رسید این پروپوزال تایید نخواهد شد اما آرای مثبت ثبت‌ شده در انتهای زمان را‌ی‌گیری و تغییر نظر اعتبارسنج‌ها باعث شد در نهایت تایید شود.

طبق این پروپوزال، نرخ تورم بالای توکن ATOM در مقابل همتایان آن باعث می‌شود کازماس هزینه اضافی و بیشتری را برای سازوکارهای امنیتی پرداخت کند. علاوه بر این، در این پروپوزال تاکید شده اعتبارسنج‌ها با نرخ تورم ۱۰٪ هم می‌توانند سود کسب کرده یا حداقل هزینه‌هایشان را پوشش دهند.

کاربری به اسم «Zero Knowledge Validator» بیشترین رای مثبت را به این پروپوزال داد و در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد:

ما به پروپوزال «Hub Prop 848» کازماس رای مثبت دادیم.

این پروپوزال بحث‌های زیادی به وجود آورده، اما به نظر ما نباید این طور باشد!

اکوسیستم کازماس بالغ شده و اقتصاد تورمی آن هم باید بالغ شود.

تورم دو رقمی نه تنها برای تامین امنیت کازماس ضروری نیست، بلکه در بلندمدت قیمت ATOM را هم تضعیف می‌کند و انگیزه کاربران برای استفاده از ATOM در بخش دیفای و «Atom Economic Zone» را از بین می‌برد.

توییت Zero Knowledge Validator – منبع: پلتفرم اکس

علاوه بر این اعتبارسنج دیگری به نام «AllNodes» بیشترین رای منفی را به این پروپوزال داد و در پلتفرم اکس اعلام کرد:

ما به پروپوزال «Hub Prop 848» کازماس رای منفی دادیم چون اهمیت اعتبارسنج‌های کوچک را نادیده می‌گیرد و می‌تواند تمرکز اکوسیستم را افزایش دهد. کاهش تورم راهی برای افزایش ارزش یک توکن نیست. تغییرات سریع و آزمایش‌نشده ممکن است به یکپارچگی شبکه‌های بلاکچینی آسیب برساند.

توییت AllNodes – منبع: پلتفرم اکس

در هر حال، انتشار این خبر باعث شد قیمت ATOM با ۱۰٪ رشد به محدوده ۹.۹ دلار برسد.

نمودار روزانه قیمت ATOM
نمودار روزانه قیمت ATOM – منبع: TradingView

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا