اخبار خارجی

بیش از ۱ میلیون تراکنش در ماه اخیر در اکوسیستم کازموس پردازش شده است

کازموس قابلیت ارتباط بین بلاکچینی (IBC) را در ماه مارس راه‌اندازی کرد تا به‌واسطه آن انتقال توکن‌های اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرقابل‌معاوضه را به صورت میان زنجیره‌ای فعال سازد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این قابلیت طی شش ماه گذشته به طرز چشمگیری رشد کرده است و پروژه‌ها و بلاکچین‌های جدیدی به اکوسیستم آن وارد شده‌اند. از جمله پروژه‌های بزرگی که در این بستر فعالیت می‌کنند می‌توان به ترا، بند، کاوا و Chaosnet تورچین اشاره کرد.

داده‌های کاوشگر اکوسیستم Mapofzones کازموس نشان می‌دهد طی ۳۰ روز گذشته، ۱،۰۷۱،۱۳۲ تراکنش در IBC انجام شده است. جالب است بدانید طی ۲۴ ساعت گذشته این شبکه ۴۵،۷۳۸ تراکنش را پردازش کرده است.

بازارساز خودکار اسموسیس (Osmosis) در ۴۴٪ از کل تراکنش‌ها نقش داشته است. درحالی‌که زنجیره‌های کازموس با ۳۰۷،۸۵۵ تراکنش، ۲۹٪ از کل تراکنش‌ها در ۳۰ روز گذشته را تشکیل می‌دهند.

تراکنش‌های شبکه کازموس

کازموس بر اساس فناوری مقیاس‌پذیری رول‌آپ فعالیت می‌کند و برای توسعه‌دهندگان این امکان را فراهم می‌کند تا بلاکچین‌های مبتنی بر کازموس را به صورت رول‌آپ ایجاد کنند که می‌توانند به عنوان خوشه یا cluster در IBC مستقر شوند. در توییتی که روز گذشته منتشر شد، گفته شده است که فناوری مقیاس‌پذیری اوپتیمینت (Optimint) جایگزینی برای فریمورک فعلی تندرمینت (Tendermint) خواهد بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا