اخبار آلتکوین

تحلیل تکنیکال و آنچین قیمت پالیگان؛ آیا MATIC به زیر ۱ دلار سقوط می‌کند؟

به نظر می‌رسد پالیگان یکی از اولین آلت کوین‌هایی است که رسما روند نزولی خود را آغاز کرده است و قیمت آن در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. برخی از تحلیلگران معتقدند این روند نزولی می‌تواند قیمت متیک را به زیر ۱ دلار بکشاند.

به گزارش میهن بلاکچین، سرنوشت پالیگان و توکن MATIC در روزهای آینده تنها به سرمایه‌گذاران آن بستگی دارد. آیا پالیگان دوباره به روند صعودی بازخواهد گشت؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال و آنچین این ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

کاهش قیمت پالیگان ادامه دارد

در زمان نگارش این مطلب، قیمت پالیگان از ۱.۲۶ دلار تا ۱.۰۵ دلار کاهش یافته و سطوح حمایتی مهم از جمله میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه خود را از دست داده است. اما در حال حاضر، فاصله پالیگان با حمایت ۱ دلاری تنها به یک تار مو رسیده و کمتر از ۶٪ باقی مانده است.

شاخص‌های تکنیکال از جمله شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) همه از تداوم روند نزولی پالیگان خبر می‌دهند. RSI سرعت و تغییرات حرکت قیمت را می‌سنجد و وضعیت اشباع خرید یا فروش را مشخص می‌کند. مکدی نیز مومنتوم روند را با مقایسه دو میانگین متحرک ارزیابی می‌کند و اغلب سیگنال‌هایی برای خرید و فروش ارائه می‌دهد. با ترکیب این دو شاخص، می‌توان گفت در حال حاضر زمان فروش پالیگان فرا رسیده و احتمالا روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود.

نمودار پالیگان تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار پالیگان تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

علاوه بر این، در حال حاضر نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) پالیگان به سطوح پایینی (زیر صفر) رسیده و چشم‌انداز نزولی با بیش از پیش تقویت می‌کند. نسبت MVRV شاخصی مهم برای ارزیابی میانگین سود یا ضرر سرمایه‌گذاران است. به عنوان مثال، در حال حاضر نسبت MVRV در ۳۰ روز اخیر به منفی ۳٪ رسیده است. این یعنی سرمایه‌گذارانی که در ماه گذشته متیک خریده‌اند، در وضعیت فعلی در ۳٪ ضرر قرار گرفته‌اند.

از نظر تاریخی، هر زمان که مقدار در محدوده منفی ۵ تا منفی ۱۲٪ قرار می‌گیرد، قیمت افزایش می‌یابد. این محدوده «منطقه فرصت» نامیده می‌شود و زمان ایده‌آلی برای خرید است.

شاخص MVRV پالیگان - منبع: Santiment
شاخص MVRV پالیگان – منبع: Santiment

با این حال، متیک هنوز با منطقه فرصت فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید کاهش قیمت بیشتری را متحمل شود.

آیا قیمت متیک به ۱ دلار سقوط می‌کند؟

با توجه به مواردی که بالاتر گفتیم، احتمال کاهش قیمت متیک به زیر ۱ دلار در روزهای آتی بالاست. در حال حاضر پالیگان به زیر حمایت ۱.۱۱ دلاری سقوط کرده و خط روند صعودی خود در حوالی ۱.۰۸ دلار را از دست داده است. اتفاقی که می‌تواند مسیر را برای سقوط تا حمایت ۰.۹۱ دلاری باز کند.

نمودار پالیگان تایم فریم ۸ ساعته - منبع: سطوح حمایتی و مقاومتی پالیگان - منبع:  TradingView
نمودار پالیگان تایم فریم ۸ ساعته – منبع: TradingView

البته در صورت ریزش قیمت به زیر ۱ دلار، حمایت قوی در حوالی ۰.۹۶ دلار وجود دارد که می‌تواند از ریزش بیشتر جلوگیری کند. با توجه به داده‌های آنچین، حدود ۸۱۹ میلیون دلار متیک در این محدوده خریداری شده است.

سطوح حمایتی و مقاومتی پالیگان - منبع:  IntoTheBlock
سطوح حمایتی و مقاومتی پالیگان – منبع: IntoTheBlock

در صورتی که قیمت متیک قبل از ریزش به زیر ۱ دلار دوباره افزایش یابد، ممکن است روند تغییر کند. بازپس‌گیری میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه برای بازگشت متیک به مدار صعودی ضروری است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا