تحلیل فاندامنتال

پیشنهاد مارکوس تیلن: اتخاذ استراتژی «کاورد استرانگل» برای صعود بیت کوین تا دسامبر امسال

10X Research، شرکتی که به دلیل پیش‌بینی‌های دقیق خود از بازار مشهور است، به سرمایه‌گذاران بیت‌کوین (BTC) توصیه می‌کند که استراتژی اختیار معامله یا آپشن «کاورد استرانگل (Covered Strangle)» را برای افزایش درآمد خود از دارایی‌های بازار اسپات اتخاذ کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این رویکرد شامل هولد بیت کوین در بازار اسپات و در عین حال فروش قراردادهای اختیار خرید و فروش در زیان (OTM Put and Call Option) است. با اجرای این استراتژی، سرمایه‌گذاران می‌توانند علاوه بر سود احتمالی از هولد بیت‌کوین، به سود ۱۷٪ برسند.

کاورد استرانگل چطور عمل می‌کند؟

استراتژی کاورد استرانگل مستلزم فروش یک قرارداد اختیار خرید (Call) در زیان، به عنوان حفاظت در برابر افزایش قیمت و فروش یک قرارداد اختیار فروش (Put) در زیان است که به عنوان بیمه در برابر کاهش قیمت عمل می‌کند. پریمیوم دریافتی از فروش این قراردادهای اختیار معامله به سود کلی کمک می‌کند. 10X Research پیشنهاد می‌کند که یک قرارداد اختیار خرید با قیمت اعمال (Strike Price) ۱۰۰٬۰۰۰ دلار و یک قرارداد اختیار فروش با قیمت اعمال ۵۰٬۰۰۰ دلار و تاریخ انقضای دسامبر امسال برای هردو مورد فروخته شود.

مارکوس تیلن (Markus Thielen)، بنیان‌گذار 10X Research، این استراتژی را توضیح داد و گفت فروش قرارداد اختیار خرید مذکور می‌تواند ۱۱٪ بازده داشته باشد، در حالی که فروش قرارداد اختیار فروش مذکور می‌تواند ۶٪ بازده داشته باشد. این بازده ترکیبی بسته به اینکه قیمت بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۴ چقدر می‌شود، ۱۷٪ بافر نزولی یا ۱۷٪ بازده اضافی ارائه می‌دهد.

چه نتیجه‌ای از این استراتژي می‌توان گرفت؟

استراتژی کاورد استرانگل در یک بازار صعودی با روندی آهسته تاثیر بیشتری دارد. در چنین شرایطی، نوسانات ضمنی یا انتظارات از نوسانات قیمت پایین باقی می‌ماند. در نتیجه، با نزدیک شدن به انقضا، قراردادهای در ضرر سریع‌تر ارزش خود را از دست می‌دهند و این به نفع فروشندگان قراردادهای اختیار معامله است. بنابراین، این استراتژی برای سرمایه‌گذارانی که معتقد به افزایش تدریجی قیمت بیت کوین بدون اصلاحات قابل توجه هستند، بسیار مناسب است.

تیم تحقیقاتی مذکور معتقد است که بیت‌کوین تا دسامبر سال جاری روندی صعودی خواهد داشت و این بهترین استراتژی برای سودآوری حداکثری از آن است.

خطرات احتمالی

علیرغم جذابیت کاورد استرانگل، این استراتژی بدون ریسک نیست و نیازمند تحمل بالایی برای نوسانات بازار است. اگر قیمت بیت کوین به زیر قیمت ۵۰٬۰۰۰ دلاری قیمت اعمال قرارداد اختیار فروش کاهش پیدا کند، هم پوزیشن شورت و هم لانگ روی اختیار فروش متحمل ضرر می‌شوند. در این سناریو درصد ضرر در مقایسه با موقعیت کاورد کال (Covered Call) بسیار بیشتر است، چرا که سرمایه‌گذاران تنها یک قرارداد اختیار خرید در ضرر را می‌فروشند و دارایی اسپات خود را هولد می‌کنند. در این استراتژی فرض شده که بیت‌کوین به زیر ۵۰٬۰۰۰ دلار نمی‌رسد و یک بازار با روند صعودی آهسته پیش‌‌بینی شده است.

تصویر لحظه‌ای از بازار بیت کوین

طبق آخرین داده‌ها، بیت کوین در حدود ۶۶٬۹۷۳ دلار معامله می‌شود و رشدی جزئی را تجربه کرده است. همچنین، حجم معاملات آن نسبت به روز گذشته ۴۸٪ افزایش یافته و به ۲۳ میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده فعالیت بالای بازار است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا