اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین به حدود ۲۴٬۰۰۰ دلار پس از اعلام شاخص CPI آمریکا

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) دقایقی پیش اعلام شد و مطابق با آن تورم سال به سال برابر ۸.۵٪ اعلام شد که به معنای کاهش بیش از حد انتظار این شاخص است. این در حالی است که این شاخص در ماه گذشته برابر ۹.۱٪ اعلام شده بود و انتظار می‌رفت شاخص CPI ماه جولای به ۸.۷٪ کاهش یابد. این انتظار از اصلاح نزولی اخیر در قیمت انرژی و کالاها شکل گرفته بود.

به گزارش میهن بلاکچین، سایت آمار آمریکا دقایقی پیش داده‌های تورمی ماه جولای را منتشر کرد. شاخص CPI مهم‌ترین معیار برای سنجش تورم آمریکا محسوب می‌شود و یکی از مبناهای تصمیم‌گیری فدرال رزرو برای اعلام نرخ بهره بانکی است.

بسیاری از تحلیلگران کاهش این شاخص را به معنای کنترل تورم و عبور از پیک ماه ژوئن می‌دانند که بر اثر سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو ایجاد شده است. در صورت تحقق این موضوع می‌توان انتظار داشت که فدرال رزرو نیز از موضع خود عقب نشینی کند و دست از افزایش نرخ بهره بردارد.

افزایش قیمت بیت کوین همزمان با کاهش بیش از انتظار نرخ CPI

همزمان با کاهش بیش از حد انتظار شاخص CPI قیمت بیت کوین افزایش یافت. نمودار زیر چارت قیمت بیت کوین در تایم فریم ۳۰ دقیقه‌ای است. کندل سبز رنگ بلندی که در انتهای شکل مشخص است بیان‌گر واکنش اولیه بازار به این خبر است. در حال حاضر قیمت بیت کوین با حدود ۴٪ افزایش نسبت به قبل از اعلام خبر به ۲۴,۰۰۰ دلار رسیده است. بازارهای سهام آمریکا نیز تا دقایقی دیگر (ساعت ۱۸ به وقت تهران) بازگشایی خواهند شد. باید دید واکنش این بازارها به این خبر چه خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۳۰ دقیقه‌ای
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۳۰ دقیقه‌ای منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا