اخبار عمومی

کریگ رایت باخت؛ اتفاقی ناخوشایند برای بیت کوین SV

کریگ رایت پرونده در خصوص کلیمن را باخت. قاضی به کریگ رایت دستور داد تا نیمی از بیت کوین سال ۲۰۱۴ خود به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به همراه برخی دارایی های معنوی قابل توجه به این پرونده یعنی به املاک کلیمن اختصاص دهد.

بروس رینهارت (Bruce Reinhart) دادستان منطقه جنوبی فلوریدا بیان کرد که نیمی از دارایی های بیت کوین و دارایی های معنوی رایت پیش از سال ۲۰۱۴ رایت به املاک کلیمن تعلق می گیرد.

در سال ۲۰۱۸ آیرا کلیمن برادر دیو کلیمن از کریگ رایت به اتهام تلاش برای تصاحب ۱.۱ میلیون دارایی بیت کوین خانواده شکایت کرد. این کوین ها مشترکا متعلق به رایت و کلیمن بود.

طی مبارزه یک ساله این دادگاه، مشخص شد که کریگ رایت با سندسازی و بیان دروغ، در صدد ادعای مالکیت بر ۵ میلیارد دلار بیت کوین کلیمن داشته است. این کوین ها از طریق شرکت تحقیق دفاعی W&K کسب شده است. رایت و کلیمن از این شرکت برای استخراج بیت کوین طی روزهای اولیه این پروتکل استفاده می‌کردند.

امروز قاضی پرونده تایید کرد که کریگ رایت اقدامات سوئی در دادگاه مرتکب شده است. قاضی شهادت رایت را رد کرد و دروغ دانست و او را به اقدام برای فریب دادگاه و ارائه مدارک دروغین و جعلی مقصر دانست.

در این خصوص، قاضی تعیین نکرد که آیا رایت همان ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین بوده است یا خیر. اگرچه رفتار رایت در دادگاه سوال هایی را در خصوص ادعای وی ایجاد کرده است.

پس از صدور حکم، کالوین آیر شریک کریگ رایت خاطر نشان کرد که بیت کوین SV تحت تاثیر این دادگاه و حکم آن قرار نخواهد گرفت.

پس از اعلام این خبر، در صرافی بیتفینکس ارزش بیت کوین SV نسبت به بیت کوین تقریبا ۴ درصد کاهش یافت. هرچند با در نظر گرفتن عدم وجود نقدینگی و تراکم زیاد مالکیت BSV بین نهادهای مرتبط با شرکت رایت و شرکا، این رویداد بر فعالیت های بازار بازتاب و تاثیری نخواهد داشت. بدین ترتیب اگر رایت دارایی های BSV خود را بفروشد تا جریمه حکم دادگاه را بپردازد، بازار ضعیف شده BSV رو به نابودی می‌رود.

اخت در پرونده کلیمن پس از باخت پرونده دیگری در دادگاه انگلستان بود. در این پرونده، رایت مدعی شده بود که راجر ور به او تهمت زده است. قاضی این پرونده گفت مدارک کمی در این خصوص وجود دارد که به اعتبار و شهرت رایت آسیب رسیده است و آمریکا، حوزه قضایی بهتری برای قضاوت این پرونده می‌باشد.

با وجود مشکلات موجود در پرونده کلیمن، اکنون دادگاه باید مشخص کند که این ۵۵۰ هزار بیت کوین چگونه باید از رایت گرفته شود. راه حل احتمالی شامل فروش تمام بیت کوین SV های رایت می‌باشد.

منبع
cryptoslate

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا