اخبار خارجی

کریگ رایت منشا اسم ساتوشی ناکاموتو را فاش کرد!

کریگ رایت که خود را خالق بیت کوین می‌خواند سندی فاش کرد که ادعا می‌کند می‌تواند منشا اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو را توضیح می‌دهد.

رایت طی مصاحبه ای در تاریخ ۱۹ دسامبر با خبرگزاری Modern Consensus سندی ارائه داد که در آن به مقاله ای از دیتابیس دیجیتالی مقاله های آکادمیک JSTOR در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۰۸ اشاره شده بود.

این مقاله درباره فردی به اسم تومیناگا ناکاموتو (Tominaga Nakamoto) بود که در سال ۱۷۱۵ الی ۱۷۴۶ در ژاپن زندگی می‌کرد. این سند هم چنین شامل دست نوشته های زیر بود:

ناکاموتو همانند آدام اسمیت ژاپنی است. دفترکل صادق + پول نقد در سطح خرد. ساتوشی یک سابقه هوشمند است. آنچنان سخت نیست.

ناکاموتو: آدام اسمیت ژاپنی

طبق گفته های رایت، وی اسم ناکاموتو را به احترام تومیناگا ناکاموتو انتخاب کرده است. این دست نوشته، ناکاموتو را با آدام اسمیت مقایسه می‌کند که بسیاری از افراد او را پدر اقتصاد مدرن می‌دانند. هنگامی که از رایت پرسیده شد آیا ایده های اقتصادی ناکاموتو باعث شد که اسم او را انتخاب کند، رایت پاسخ داد:

تا حدودی بله. وی درباره پول و پول صادق و درست و ماهیت منطقی موضوعات نوشته بود. شوگان (حکمران فئودال) در آن زمان در بحران مالی و ریاضت اقتصادی قرار داشت. من ایده های او را دوست داشتم و خود را برادر او می‌دانستم. ناکاموتو بسیار جدی و ساکت بود اما شخصیت کم حوصله ای داشت و به خودم گفتم چقدر شبیه من است.

هنگامی که از رایت درباره اسم کوچک ساتوشی پرسیده شد او گفت ساتوشی به معنای یادگیری هوشمند است. وی توضیح داد که این اسم به کسی اشاره می‌کند که به دانش نیاکان خود دسترسی دارد.

اگرچه کریگ رایت مدعی است که ساتوشی ناکاموتو می‌باشد اما در ماه نوامبر در دادخواستی که در مورد پرونده دارایی های کلیمن ارائه شده بود، وی بیان کرد که قادر به پرداخت ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۳.۷ میلیارد دلار نیست. دیو کلیمن (Dave Kleiman) یکی از متخصصان امنیت سایبری بود و بسیاری از افراد معتقدند که او یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین و فناوری بلاک چین بوده است. کلیمن در آوریل ۲۰۱۳ فوت کرد.

املاک کلیمن که توسط برادر دیو یعنی آیرا کلیمن (Ira Kleiman) اداره می‌شود پرونده ای در فوریه سال گذشته تشکیل داد و طی آن، رایت را به سرقت صدها هزار بیت کوین به ارزش ۵ میلیارد دلار پس از مرگ دیو کلیمن متهم کرده است.

گفته می‌شود که ساتوشی ناکاموتو بلاک های اولیه بلاک چین بیت کوین که به آنها بلاک های ساتوشی می‌گویند را استخراج کرده است و در نتیجه باید مقدار چشمگیری بیت کوین در اختیار داشته باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا