اخبار بیت کویناخبار عمومی

تلاش کریگ رایت در پرونده ۱.۱ میلیون بیت کوین به صورت کامل رد شد

کریگ رایت توسعه دهنده بیت کوین کش یکی از چهره‌های جنجالی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده مجددا به مرکز توجه بازگشت. در جدیدترین حاشیه ایجاد شده برای این توسعه‌دهنده بلاک چین ممکن است تاکتیک او برای به تاخیر افتادن روند دادخواهی Kleiman به انتها رسیده و دیگر برای او کارکرد نخواهد داشت.

دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در منطقه جنوبی فلوریدا(دادگاهی که به پرونده کریگ رایت رسیدگی می‎کند)، تمامی دلایلی که توسط کریگ رایت در زمینه دادخواست مطرح شده توسط کلیمان علیه او مطرح شده را رد کرد.

تمامی ادعاهای کریگ رایت رد شد‌

کریگ رایت

از نظر قانونی زمانی که یک ادعا به صورت کامل و با هر دلیلی توسط دادگاه رد می‌شود، به این معناست که هیچ استدلالی توسط قاضی معتبر نبوده و یا حداقل منطقی برای تامین هر گونه ادعا برای دادگاه وجود نداشته است. به عبارت دیگر، تمامی درها بسته شده و درخواست مجدد فایده‌ای نخواهد داشت و ارائه درخواست مجدد عواقب منفی برای درخواست کننده در پی خواهد داشت. از نظر قانونی ادعای کریگ رایت در مورد Kleiman قابل بررسی نبوده و این پرونده مختومه اعلام شده است. بنا بر اعلام دادگاه، کریگ رایت موفق به ارائه دلایل منطقی مبنی بر تاخیر یا رد این پرونده نشده است. در نتیجه، قاضی پرونده دادخواست کریگ رایت را به طور مطلق رد کرده و مرحله بعدی این پرونده تعیین تاریخ برای دادرسی است. در ادامه گزارش دادگاه را ملاحظه می‌کنید:

پس از بررسی‌ها انجام شده، دادگاه استدلال‌های متهم را غیرقابل قبول دانست (…) بخش ناامیدکننده اینجاست که نمی‌دانیم چه چیزی را باید باور کرد. یک مرتبه به گفته شد که شما برای ۵ سال آینده بودجه‌ای را دریافت کرده‌اید و می‌توانید به کار خود بازگردید و تجارت خود را از سر بگیرید. بلافاصله به من گفتند که هیچ پیشرفتی در کار من وجود نداشته است. در نتیجه، دادگاه ادعای متهم را رد می‌کند. همانطور که در بالا گفته شد، تمامی ادعاهای متهم رد شده و این پرونده مختومه است.

در اوایل این ماه، دادگاه بر اساس درخواست طرفین تصمیم گرفت که تحقیقات مقدماتی را به تعویق بیاندازد. به طور خاص، مراحل مربوط به فرم حکم پیشنهادی، لیست درخواست و اعتراض‌ها که باید در تاریخ ۱۵ دسامبر مورد بررسی قرار می‌گرفت به روز ۲۱ دسامبر موکول شد.

دادخواست کریگ رایت در زمینه ۱.۱ میلیون بیت کوین

بر اساس قوانین جدید، راهکارهای مبنی بر اجتناب از محاکمه عملا بدون استفاده است. کریگ رایت در پرونده جاری دادگاه چندین بار و در مراحل مختلف شکست خورده است. از جمله او نتوانست ادعای خود مبنی بر در اختیار داشتن کلید خصوصی آدرس‌های بیت کوین های مورد نظر را اثبات کند. همچنین او برای تایید ادعای خود شاهدی را به دادگاه معرفی کرده بود که هرگز چنین انسانی در دادگاه حاضر نشده بود. این مورد گریگ رایت را در موقعیت بدی در چشم فعالان حوزه ارزهای دیجیتال و سیستم قضایی قرار داد. او خود یک وکیل تحصیل کرده است، البته او به سرقت ادبی در ارائه پایان نامه و رساله خود متهم شده است، به همین دلیل شکست‌های پیاپی او در دادگاه برای بسیاری از افراد و دنبال‌کنندگان او جالب و عجیب است.

با کمال تعجب، هیچ مجازاتی برای کریگ رایت در پرونده Kleiman وجود ندارد. داردسی توسط هیئت منصفه انجام شده است. شهادت دروغ و ادله جعلی در دادگاه به معنی کلاهبرداری نیست. زیرا اینها خلاف‌هایی است که می‌توان و باید در دادگاه آشکار شوند.

کریگ رایت به کمک وکلایش تمام تلاش خود را کرده‌اند تا از این دادخواست خارج شوند. این دادخواست به اتمام رسید که نتیجه آن ارائه حکمی تحقیرآمیز برای او بود. اما در نهایت دادگاه فدرال درخواست کریگ رایت برای بررسی مجدد را به طور کامل رد کرد. طرح دعوی Kleiman توسط کریگ رایت، سرگذشت بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین را تعیین می‌کرد. این دادخواست ۹۳ صفحه دارد.

این مهمترین دادرسی است که در حوزه ارزهای دیجیتال مطرح شده است. تاکنون دادخواست‌های زیادی برای افراد سرشناس حوزه ارزهای دیجیتال ارائه شده اما این پرونده از تمامی آنها با اهمیت تر است زیرا در پرونده کریگ رایت سرنوشت ۱.۱ میلیون بیت کوین بررسی می‌شود.

منبع
cryptopotato

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا