اخبار خارجی

آیا کریگ رایت ۱ میلیون بیت کوین را دریافت کرده است؟

کریگ رایت فرد شناخته شده ای که ممکن است ساتوشی ناکاموتو باشد، امروز به دادگاه خواهد گفت که کلیدهای مورد نیاز برای دسترسی به ۸.۹ میلیارد دلار ارز دیجیتال را از تولیپ تراست (Tulip Trust) دریافت کرده است.

رایت شریک تجاری فردی به اسم دیوید کلیمن بود. این دو نفر هنگامی که ماینینگ بیت کوین آسان بود، تعداد بسیار زیادی بیت کوین توانستند استخراج کنند. این دو در نهایت توانستند ۱.۱ میلیون بیت کوین به دست آورند و این سرمایه به اسم تولیپ تراست که اشاره به حباب گل لاله دارد شناخته می‌شود.

کلیمن در سال ۲۰۱۳ فوت کرد و قانون کاملا مشخص کرده است که نیمی از دارایی های تجاری به وارث کلیمن می‌رسد. اما این اتفاق رخ نداد. در نتیجه برادر کلیمن از رایت شکایت کرد.

پرونده پیچیده و ادامه دار

بازرسی انجام شده در سال ۲۰۱۵ به رایت و کلیمن به عنوان سرمایه گذاران احتمالی بیت کوین اشاره کرده است و خبرنگاران نیز پیش نویس قراردادی را فاش کردند که اعطای تمام سرمایه به رایت را بیان می‌کرد. این موضوع باعث شد که آیرا کلیمن، برادر دیوید کلیمن در فوریه ۲۰۱۸ از رایت شکایت کند.

برای سیستم قضایی و حقوقی، فرآیند طولانی طی شد تا مشخص کند ارزهای دیجیتال رایت کجا ذخیره شده است. رایت نیز سرانجام سال گذشته و پس از آنکه نتوانست فهرستی از موجودی های بیت کوین خود تا قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ ارائه کند، در دادگاه محکوم شد. سپس رایت در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ حکم دادگاه را دریافت کرد تا پرده از تولیپ تراست بردارد.

به رایت تا تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۰ فرصت داده شد تا با این توجیه که کلیدهای مورد نیاز توسط واسطه مورد نظر در ماه ژانویه تحویل داده شود، رایت نیز باید کلیدهای تولیپ تراست را ارائه دهد.

گویا کلیدها دریافت شده است

رایت اکنون کارهای اداری اطاعت از حکم دادگاه را انجام داده است:

دکتر رایت به اطلاع دادگاه رسانده است که شخص ثالث مورد نظر، اطلاعات ضروری و کلیدهای بازگشایی فایل رمزنگاری شده را ارائه داده است و دکتر رایت نیز فهرستی از دارایی های بیت کوین خود را طبق حکم دادگاه به شاکی تحویل داده است.

ایمیل ارسالی کریگ رایت به دادگاه به سورت زیر است:

اگر این موضوع صحت داشته باشد، خبر بسیار مهمی خواهد بود. این خبر می‌تواند باعث شود که کریگ رایت به ادعای خود مبنی بر اینکه ساتوشی ناکاموتو است ادامه دهد.

اما اگر این موضوع حتی اندکی متفاوت از آن چیزی باشد که بیان شده است، به آخرین موضوع عجیب و غیرواقعی در داستان بحث برانگیز و سورئال رایت تبدیل خواهد شد.

در هر صورت، این مطلبی بود که رایت به دادگاه گفته است:

او اکنون به میلیاردها دلار ارز دیجیتال دسترسی دارد.

افزایش قیمت بیت کوین SV به دنبال این خبر

بیت کوین SV، فورکی که توسط رایت انجام شده است و قرار بود به ایده های اصلی خالق ناشناس بیت کوین درباره ارزهای دیجیتال بپردازد، امروز با افزایش قیمت مواجه شد. قیمت این ارز دیجیتال در ابتدای روز تقریبا ۱۹۴ دلار بود و به ۴۴۷ دلار افزایش یافت و سپس به ۳۵۰ دلار رسید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا