اخبار خارجی

پلتفرم Cream Finance دوباره هک شد؛ ۱۳۰ میلیون دلار به سرقت رفت

حمله‌کنندگان از طریق حمله وام سریع، کریم فایننس (Cream Finance) را هک کردند و بیش از ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه این پلتفرم به سرقت رفت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز کریم فایننس با حمله وام سریع مواجه شده و بیش از ۱۳۰ میلیون دلار رمز ارز مختلف از این پلتفرم سرقت شده است. این حمله سومین هک موفق این پروژه محبوب دیفای طی یک سال گذشته است.

کریم فایننس تایید کرد روز چهارشنبه از طریق حمله وام سریع، هک شده و طی این اتفاق، توکن‌های LP (ارائه‌دهنده نقدینگی) Cream و سایر کوین‌های ERC-20 سرقت شده است.

ابتدا شرکت امنیت بلاکچین پک‌شیلد (PeckShield) این حمله را شناسایی کرد. اطلاعات مرورگر بلاک چین اتراسکن نشان می‌دهد ۱۳۲ میلیون دلار از بازار C.R.E.A.M v1 بر بستر اتریوم سرقت شده و سپس به دو کیف پول ارسال شده است.

این وام سریع شامل ۶۸ رمزارز مختلف بوده و کارمزد آن ۹ اتر محاسبه شده است. در حال حاضر، هکر مذکور ۹۲ میلیون دلار توکن‌های مختلف در قرارداد خود و ۲۲ میلیون دلار نیز توسط آدرس ایجادکننده قرارداد در اختیار دارد.

دقایقی پس از این حمله، قیمت توکن CREAM پروتکل کریم فایننس تا ۲۷٪ کاهش یافت و از ۱۵۲ به ۱۱۱ دلار رسید.

این سومین بار در سال جاری است که رخنه امنیتی در کریم فایننس رخ می‌دهد. طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین در اوایل شهریور ۱۴۰۰، این پروتکل وام‌‌دهی از طریق ورود مجدد در قرارداد توکن AMP هک شده و ۲۵ میلیون دلار توکن AMP و توکن‌های ERC-20 سرقت شده بود.

حمله اخیر نه تنها بزرگترین هک کریم فایننس، بلکه سومین هک بزرگ تاریخ دیفای بود. رتبه‌های اول و دوم بزرگترین هک دیفای متعلق به پالی نتورک و کامپوند است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا