متوسط کیف پول

آموزش ساخت کیف پول لایت کوین و اضافه کردن آن به Electrum-LTC

برای نگهداری ارزهای دیجیتالی کیف پول های مختلفی موجود است که از جمله محبوبترین و یکی از امن ترین آنها کیف پول کاغذی است که می‌توان دارایی های خود را در آن نگهداری کرد بدون اینکه نگران هک شدن آن بشوید. لایت کوین از جمله کوین های معروف و محبوبی است که در حال حاضر در رتبه ۷ مارکت کپ قرار دارد. در ادامه نحوه ساخت کیف پول لایت کوین به صورت قدم به قدم ارائه خواهد شد.
در این آموزش قصد داریم تا روند ساخت کیف پول کاغذی لایت کوین را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین برای اینکه بتوانیم لایت کوین های داخل این کیف پول را انتقال دهیم نیاز است که کیف پول کاغذی لایت کوین مان را در پلتفرمی ایمپورت یا وارد کنیم. برای ساخت کیف پول کاغذی لایت کوین به سایت liteaddress.org مراجعه می‌کنیم:

کیف پول لایت کوین

پس از اینکه وارد این سایت شدید با حرکت موس خود و یا با پر کردن textbox برایتان کیف پول لایت کوین را می‌سازد.(این نکته نیز قابل توجه است که این سایت به صورت آفلاین یعنی بدون اتصال به اینترنت کیف پول می‌سازد که این امر نشان می‌دهد از امنیت بالایی برای ساخت کیف پول برخوردار است):

کیف پول لایت کوین

همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید آدرس عمومی و آدرس خصوصی کیف پول لایت کوین شما قابل مشاهده است، اگر می‌خواهید کیف پول کاغذی به تعداد مورد نظرتان در اختیارتان قرار بگیرد بر روی گزینه paper wallet از نوار موجود کلیک کنید و تعداد کیف پول های کاغذی مورد نظرتان را انتخاب کنید:

کیف پول لایت کوین

به عنوان مثال در تصویر بالا ۳ کیف پول کاغذی انتخاب شده است. همچنین برای ذخیره کیف پول های خود می‌توانید آنها را ذخیره و یا پرینت کنید. حال فرض کنید کیف پول لایت کوین خود را در دست دارید و فردی لایت کوین به آن انتقال می‌دهد، اگر قصد داشته باشید لایت کوین های کیف پول کاغذی خود را به آدرسی انتقال دهید لازم است کیف پول لایت کوین خود را در پلتفرمی ایمپورت یا وارد کنید تا از طریق آن پلتفرم بتوانید لایت کوین های خود را انتقال دهید، برای این کار قصد داریم استفاده از نرم افزار Electrum-LTC را آموزش دهیم.

ابتدا وارد سایت electrum-ltc.org می‌شویم:

کیف پول لایت کوین

با حرکت به سمت پایین سایت در قسمت Downloads نسخه مربوط به سیستم عامل خود را دانلود کنید، اگر سیستم عاملتان ویندوز است روی گزینه Windows Installer کلیک کنید:

کیف پول لایت کوین

پس از دانلود بر روی نرم افزار کلیک می‌کنیم و مراحل نصب را مطابق شکل های زیر طی می‌کنیم:

کیف پول لایت کوین

مسیر مورد نظر را جهت نصب انتخاب کنید و بر روی گزینه Install کلیک کنید:

کیف پول لایت کوین

پس از اتمام نصب روی Close کلیک کنید و نرم افزار electrum-ltc را اجرا کنید، در ابتدا نیاز است برای نرم افزار خود رمزی را انتخاب کنید و سپس بر روی next کلیک کنید:

کیف پول لایت کوین

پس از کلیک بر روی next وارد محیط نرم افزار می‌شوید که از نظر گرافیکی با محیط ساده ای رو به رو هستید:

کیف پول لایت کوین

برای وارد کردن کیف پول لایت کوین خود طبق تصویر زیر وارد نوار Wallet شده روی private keys موس را نگه داشته و گزینه Import را انتخاب کنید:

کیف پول لایت کوین

پس از کلیک بر روی گزینه Import رمزی که در ابتدا انتخاب کرده بودید را وارد می‌کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید:

کیف پول لایت کوین

 

پس از کلیک بر روی OK صفحه ای باز می‌شود که می‌بایست کد خصوصی یا Private Key کیف پول کاغذی لایت کوین خود را وارد کنید:

کیف پول لایت کوین

پس از انجام مرحله قبل بر روی Import کلیک کنید سپس پیامی به شما اعلام می‌شود مبنی بر اینکه آدرس کیف پول مورد نظرتان اضافه شد:

کیف پول لایت کوین

بر روی OK کلیک کرده، حال برای اینکه بتوانید آدرس کیف پول لایت کوین خود را مشاهده کنید بر روی نوار View رفته و گزینه Show Addresses را انتخاب کنید تا به نرم افزارتان گزینه Addresses اضافه شود:

کیف پول لایت کوین

پس از کلیک بر روی Addresses می‌توانید آدرس های موجود در این نرم افزار را مشاهده کنید که کیف پول کاغذی لایت کوین شما که وارد کرده اید نیز در این قسمت قابل مشاهده است:

کیف پول لایت کوین

در انتها برای انتقال لایت کوین های خود از کیف پول کاغذی که وارد این نرم افزار کرده اید لازم است وارد قسمت Send شده و آدرس مقصد را وارد کنید و تراکنش خود را انجام دهید:

کیف پول لایت کوین

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا