اخبار عمومی

درآمد قابل توجه تولیدکنندگان محتوا از پروتکل لنز؛ کاربران برتر این شبکه اجتماعی چقدر پول در می‌ آورند؟

پروتکل لنز (Lens) پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز، با نمایش درآمدزایی پایدار جایگاه خود را در میان رقبا محکم‌تر کرده است. این شبکه اجتماعی در پاداش دادن به سازندگان برتر محتوا در حال پیشرفت است و برخلاف رقبای اولیه مانند فرندتک (Friend Tech)، همچنان در حال استفاده است. بنیانگذار این پروژه رشد بزرگی را در آینده برای این پروتکل پیش‌بینی می‌کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، تعداد زیادی از کاربران در حال کسب درآمد از محتوا در پروتکل لنز هستند. به گفته استانی کولچوف (Stani Kulechov) یکی از بنیانگذاران آوه (Aave) که پروتکل لنز را پایه‌گذاری کرد، مشخص شده است که برخی از کاربران برتر در لنز ۱٬۳۰۰ دلار در ماه درآمد دارند. همچنین، درآمد سالانه آن‌ها در این پروتکل گاهی اوقات به ۱۶٬۵۰۰ دلار می‌رسد.

نحوه درآمدزایی کاربران در پروتکل لنز

استانی در پستی در پلتفرم X به نحوه درآمدزایی در پروتکل لنز اشاره کرد. بر اساس گفته‌های او، این درآمدها از فعالیت‌هایی مانند اشتراک‌گذاری محتوا، جمع‌آوری (Collect) و انعام (Tipping) به دست می‌آیند. به نظر او این میزان درآمد برای شبکه‌ای با حدود ۳۰۰٬۰۰۰ کاربر قابل تحسین است.

برخی از کاربران فقط یک بار سعی می‌کنند درآمد داشته باشند و میانگین پولی که این دسته از کاربران دریافت می‌کنند حدود ۱۵۰ دلار در ماه و ۱٬۷۰۰ دلار در سال است.

لازم به ذکر است که این کاربران معمولی به طور متوسط ۳۸ دلار در ماه و تقریبا ۵۰۰ دلار در سال برای استفاده از این پلتفرم هزینه می‌کنند. برخی از کاربران حرفه‌ای پروتکل لنز نیز تا ۶۰٬۰۰۰ دلار در سال خرج می‌کنند.

اکنون تصور کنید که این مبلغ را به ۳ میلیون کاربر (۱۰ برابر میزان فعلی) یا ۳۰ میلیون کاربر (۱۰۰ برابر) یا ۳ میلیارد کاربر (۳٬۰۰۰ برابر) تغییر دهید. گزینه‌های درآمدی بسیار بزرگ‌تر خواهند شد.

کولچوف در مقایسه پروتکل لنز با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، اظهار داشت که در پلتفرم آوه (Aave) که از قضا بزرگترین بازار نقدینگی است، میانگین بازدهی در دوازده ماه گذشته به صورت USDC به ۴.۹۴٪ رسیده است. به این ترتیب، اگر کاربری بخواهد از طریق بازار دیفای درآمدی بیشتر از پروتکل لنز داشته باشد، باید تا ۳۵۰٬۰۰۰ دلار سرمایه را برای یک سال در این بازار قفل کند تا درآمد بالای ۱۷٬۰۰۰ دلار داشته باشد.

توییت کولچوف درباره پروتکل لنز
منبع: X

پروتکل لنز فراتر از انتظارات عمل کرده است

کولچوف معتقد است کاربرانی که از سرمایه اجتماعی خود درآمد کسب می‌کنند، بسیار مستعد و قوی هستند. در عین حال، او پورتکل لنز را مکانی برای ثروت‌آفرینی برای دسته‌های جدید کاربران می‌بیند. بنابراین، آن‌ها می‌توانند با دیفای از سرمایه خود سود کسب کنند و همین کار را با سرمایه اجتماعی از طریق شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز (DeSoc) انجام دهند.

فعالیت‌هایی که در پروتکل لنز مشاهده می‌شود، یادآور هیجاناتی است که در پلتفرم فرندتک چند ماه پیش و قبل از نشت داده‌های آن مشاهده شده بود. فروپاشی این پلتفرم باعث شد تا افرادی مانند ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیش‌بینی کنند که اکثر dApp‌های اجتماعی کریپتو می‌توانند سرنوشتی مشابه فرندتک داشته باشند.

با این حال، به نظر می‌رسد پروتکل لنز از این پیش‌بینی جان سالم به در برده است؛ به‌ویژه که کاربرانش از این پروتکل درآمدزایی می‌کنند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا