اخبار عمومی

افزایش 200 درصدی خریداران کریپتو با وجود افت بازار در سال 2018!

نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۱۸، نه تنها سرمایه گذاران و شرکت ها را از سرمایه گذاری و تجربه چنین تجارت نوینی نترسانده است بلکه طبق گزارش JMP Securities باعث افزایش سرمایه گذای و جذب کاربان تازه شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بر اساس این یافته ها، دستاوردها و سرمایه گذاری ها در این حوزه در سال جاری بالغ بر ۲۰۰ درصد بوده است به گونه ای که ۱۱۵ مورد در سال ۲۰۱۸ و  ۴۷ مورد در سال ۲۰۱۷ بوده است. گرچه اطلاعات جامعی در مورد میزان مبلغ سرمایه گذاری شده در دست نیست اما گزارشات حاکی از معاملات ۱۰۰ میلیون دلاری می دهد.

JMP یک بازار بزرگ خریدار را نشان می دهد که در آن پروژه های بسیار امیدوار کننده ممکن است به دلیل وضعیت ناامید کننده قیمت ارزهای دیجیتالی به طور کلی ارزش خود را از دست بدهند.

ساتیا باپایی از JMP گفت:

حتی برای کسب و کارهای بزرگ، ارزش یک توکن وابسته به بیت کوین است ، که  این امر می تواند باعث ایجاد فرصتی ایده آل برای گیرندگان استراتژیک شود.

دستاوردها و سرمایه گذاری ها و به نحوی اکثر خریدها اخیرا بین شرکتهای کریپتویی و شرکتهای سنتی متمرکز بر کریپتو صورت گرفته است. نمونه های اخیر این خریدها یا به تعبیری دیگر ادغام دو شرکت شامل: ترون و بیت تورنت به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار، BK Global و صرافی بیت هامب (Bithumb) به مبلغ ۳۵۳ میلیون دلار و تیکت مستر (با مبلغ نا مشخص) است. از سوی دیگر، خرید تراست ولت  (Trust Wallet) از سوی بایننس نمونه ای از خرید و یا ادغام دو شرکت کریپتویی با یکدیگر است.

ادعا باپایی در خصوص وابستگی قیمت اغلب توکنها به قیمت بیت کوین بدون تردید درست به نظر می رسد. مطالعات اخیر در مورد این موضوع نشان می دهد که کل بازار ارزهای دیجیتالی این روزها به دنبال حرکت در مسیری مشترک است با به تعبیری دیگر همسو با بیت کوین حرکت می کند. اگرچه بعضی از تجزیه و تحلیل های گذشته  اشاره به تفاوتهای بیشتری در یک بازه زمانی کوتاهتر داشتند.

براساس اظهارات CNBC، قابل توجه است که سرمایه گذاران سنتی وارد صنعت ارزهای دیجیتالی می شوند، اما  همچنان بخش اعظمی از دارایی آنها را  سهام سنتی در شرکتها تشکیل می دهد تا خریدن توکنهای یک استارتاپ کریپتویی. این صنعت رو به رشد می تواند به معنی دستمزد چند کد نویس باشد که می توانند آن را بسازند. اشاره به کمبود برنامه نویسان با استعداد در عرصه بلاک چین باعث هیجانی جنون آمیز برای خرید افراد به همراه شرکتهایشان است.

اگر چه بازار همچنان به روند آرام و با ثبات خود ادامه می دهد،  اما هیچ گاه این بازار فعالتر و پویاتر از زمان اکنون نبوده است.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا