مبتدی مقالات

چگونه کریپتو می‌تواند مشکل خالقان محتوای آنلاین را حل کند ؟

کسب درآمد از محتوای آنلاین روشی عالی برای کسب درآمد از آنچه است که دوست دارید. کریپتو (crypto) در این میان می‌تواند به خالقان محتوا کمک کند، و مردم از سراسر جهان با استفاده از ارز‌های دیجیتال می‌توانند مستقیما به خالقان آثار پرداختی داشته باشند.

کریپتو و کمک در کسب درآمد از محتوای شبکه‌های اجتماعی 

کریپتو

یکی از دلایل اصلی برای موفقیت یوتیوب (Youtube)، شریک کردن خالقان محتوا در درآمد تبلیغاتی خود است. افرادی که ویدئو‌هایی جذاب و پربازدید تولید می‌کنند، در درآمد تبلیغاتی یوتیوب شریک می‌شوند و این عملکرد بسیار متفاوت از عملکرد وبسایت‌های دیگر است. پلتفرم‌های (platform) دیگری نیز مانند مدیوم (Medium) امروزه همین سیاست یوتیوب را در پیش گرفته‌اند. این پلتفرم به وبلاگ‌نویس‌ها به شیوه‌ای مشابه پرداختی دارد.

برای افرادی که در خارج از اقتصاد‌های توسعه یافته هستند، کسب درآمد از محتوا مشکل است و این افراد دسترسی بسیار کم و محدودی به سیستم مالی دارند. بسیاری از آنها نمی‌توانند انتقال‌های آنلاین را بپذیرند و حتی یک کانکشن (connection) اینترنت هم ندارند. بسیاری از آنها بجای کامپیوتر، با استفاده از گوشی هوشمند خود به اینترنت متصل می‌شوند.

در بسیاری از ملت‌های در حال توسعه، افراد زیادی دارای کارت بانکی نیستند و اکثر خرید‌های خود را با استفاده از پول نقد انجام می‌دهند. این افراد حتی قبض آب و برق خود را نیز با پول نقد و از طریق باجه‌ها پرداخت می‌کنند.

این موقعیت بی‌نظیری را برای حضور کریپتو فراهم می‌کند و ارز‌هایی مثل بیت کوین (bitcoin) می‌توانند به خوبی از این خلا استفاده نمایند. یکی دیگر از مزیت‌های ارز‌های دیجیتال این است که خالقان محتوا‌های حاشیه‌ای و غیر‌محبوب نیز می‌توانند با استفاده از کریپتو به کسب درآمد از محتوای خود بپردازند.

خالقان محتوا می‌توانند کریپتو را از طریق پلتفرم‌های مختلفی بپذیرند 

به دلیل رشد عظیم سانسور آنلاین و اجازه ندادن به انتشار محتوا‌های جنجال‌برانگیز، بسیاری از سرویس‌های (service) مختلف در کمک به خالقان محتوا، امکان پذیرش کریپتو و بیت کوین را برای آنها فراهم کرده‌اند. امروزه گزینه‌هایی مانند Bitbacker و Bitpatron وجود دارند که به خالقان محتوا اجازه پذیرش کریپتو را می‌دهند. Bitpatron حتی اجازه بخشش‌ها و ریز‌بخشش‌های فوری شبکه لایتنینگ (lightning network) را می‌دهد.

روشی دیگری برای مقابله با سانسور و دریافت پرداختی‌ها با حفظ حریم خصوصی، خود‌میزبانی کردن سرور BTCPay یا LibrePatron است.

BTCPay یک پلتفرم پردازش پرداخت خود میزبان است و اجازه دریافتی‌های بیت کوین و فروش کالا و خدمات خود به بیت کوین را می‌دهد. آن یک سطح کاربری مشابه Bitpay ایجاد می‌کند، اما پرداختی‌ها را به صورت بیت کوین و ریز‌پرداختی‌های شبکه لایتنینگ پردازش می‌کند. این کار از طریق سرور (server) خود شخص و با استفاده از نود کامل (full node) خودش انجام می‌شود.

LibrePatron جایگزینی است که افزونه‌ای را با BTCPay ادغام می‌کند و به ایجاد کنندگان محتوا اجازه پذیرش ماهانه بیت کوین و همچنین ارز‌های فیات می‌دهد.

این ابزار‌های قدرتمند به مردم کمک می‌کنند که اینترنتی غیر‌متمرکز داشته باشند و سانسور را دور بزنند. این ابزار‌ها به افراد محروم و فاقد امکانات بانکی کمک می‌کنند که به کسب درآمد از حضار جهانی خود بپردازند. نظر شما چیست؟ کریپتو چه کمک‌های دیگری به خالقان محتوا می‌کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا