اخبار عمومی

از بین رفتن اعتماد کاربران مرورگر بریو؛ استفاده از کد ریفرال در این مرورگر!

مرورگر مبتنی بر حریم خصوصی و مطابق با ارز دیجیتال بریو با هدایت ورودی های جستجوهای خاص به شرکت های ارز دیجیتال از طریق لینک های رابطه، به کسب کمیسیون و سود پرداخته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

برخلاف اصل اختیاری که شرکت بریو از آن پیروی می‌کند (مشاهده تبلیغات در این مرورگر اختیاری می‌باشد و کاربران با مشاهده آن سود کسب می‌کنند)، بریو هرگز از ۱۵ میلیون کاربر ماهانه خود درباره این هدایت جستجوها نظرسنجی نکرده بود.

پس از آنکه یکی از کاربران توییتر به اسم Yannick Eckl متوجه شد که جستجوهای بایننس در بریو به صورت خودکار به نسخه رابط با کد ریفرال هدایت می‌شود که باعث سودآوری بریو است، جنجال بزرگی به پا شد.

بریو اخیرا با صرافی ارز دیجیتال بایننس همکاری کرده است و چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نیز در توییتر، پشتیبانی خود از بریو‌ را ابراز کرده است.

پس از آنکه دیمیتار دینف (Dimitar Dinev) مدیر JRR Crypto لینک های هدایت شونده بیشتری را کشف کرد، بحث ایجاد شده به یک جنجال بزرگ تبدیل شد. دینف با بررسی دقیق صفحه گیت هاب بریو متوجه شد که این مرورگر کاربران خود را با کد ریفرال به وبسایت های لجر، ترزور و کوین بیس هدایت می‌کند.

برندان آیک مدیرعامل و موسس بریو سریعا پس از اعلام این خبر از کاربران معذرت خواهی کرد و در توییتر گفت بابت این اشتباه متاسفم.

آیک در این خصوص گفت:

قول می‌دهم دیگر هرگز عنوان تایپ شده در بخش دامنه مرورگر تغییر نخواهد یافت. من نیز از این موضوع ناراحتم.

برندان آیک در دفاع از خود طی توییت خود گفت که بر‌یو در صدد ایجاد کسب و کاری ماندگار است. در حال حاضر بر‌یو با ارائه تبلیغات با حفظ حریم خصوصی به کاربران خود و پرداخت با ارز دیجیتال به کسب سود می‌پردازد.

وی گفت ما به دنبال کسب درآمد از طریق لینک های رابط نیز هستیم. بدین منظور، بریو باید کاربران خود را از طریق ویجت ها به صرافی ها بکشاند و هم چنین مشابه با مرورگرهای مهم به دنبال کسب درآمد از این طریق هستیم.

وی گفت هدایت کاربران هرگز اطلاعات آنها را به رابط ها افشا نمی‌کند و این برنامه مطابق با سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران است. وی در خصوص هدایت کاربران به بایننس گفت:

این کد ما را معرفی می‌کند و یک کد رابط بایننس است. این کد گویای هویت شما نیست. هرچند در حال حذف کردن آن هستیم.

به علاوه، آیک اذعان داشت که هیچکدام از اقدامات بریو‌ پنهان نبوده است. این موضوع ماه ها است که در کد منبع قرار دارد.

منتقدان آیک گفته اند او صرفا به خاطر این معذرت خواهی کرده است که دستش رو شده است.

سایر افراد هم چنان فکر می‌کنند که بریو اعتبار خود را به خطر انداخته است. یکی از کاربران توییتر به اسم crypto.bi گفته است:

شما اشتباه کرده اید. این احتمالا مهم ترین دلیلی این که کاربران، بریو را به سایر مرورگرها ترجیح داده و آن را انتخاب کرده اند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا