اطلاعیه صرافی

موسس صرافی OKEx به اتهام کلاهبرداری در کریپتو دستگیر شد!

طبق گزارشات منتشر شده در روز ۱۱ سپتامبر، استار ژو موسس ارائه دهنده خدمات صرافی OKCoin و دومین صرافی (اکسچنج) کریپتو بزرگ دنیا، OKEx در کشور چین، به دلیل کلاهبرداری مشکوک ارز دیجیتال دستگیر شده است.

طبق گزارش اخبار منتشر شده، ژو در حال حاضر در ایستگاه پلیس شانگهای می‌باشد و در صورت عدم یافتن مدارک کافی مشارکت وی در این کلاهبرداری مشکوک ، طی ۲۴ ساعت آینده آزاد خواهد شد.

زیرو هج (ZeroHedge) منبع خبری دنیای فناوری گزارش می‌دهد که سرمایه گذاران کوین WFEE، شرکتی که ژو یکی از سهامداران آن است، درباره اقدامات کلاهبردارانه این شرکت به پلیس شکایت کرده اند و از پلیس درخواست کردند ژو را برای بازجویی دستگیر کنند.

طبق گزارش زیرو هج، WFEE توکن هایی صادر کرده و آن ها را از طریق وبسایت خود فروخته است. ژو به عنوان سهامدار WFEE می‌تواند مسئول هر کلاهبرداری مربوط به این شرکت در نظر گرفته شود.

با این وجود، زیرو هج بیان می‌کند بررسی ها نشان داده است که شرکت ژو در شانگهای با صدور کوین WFEE ارتباطی ندارد و این شرکت دلیلی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران از طریق شرکت تابعه خود در پکن ندارد.

خبر دستگیری ژو با فاصله کوتاهی پس از افزایش چشمگیر حجم معاملات OKEx در تابستان سال جاری می‌باشد. طبق گزارشات در ماه آگوست، OKEx رکورد جدیدی در حجم معاملات به ارزش ۵.۷ میلیارد دلار در مقایسه با حجم معاملات ۲.۹ میلیارد دلاری در ماه ژوئن ثبت کرد.

پس از خبر دستگیری ژو، اطلاعات سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) نشان داد که حجم معاملات OKEx طی ۲۴ ساعت تقریبا ۳ درصد افت کرد و ارزش حجم معاملات روزانه آن در ۱۱ سپتامبر را به ۷۱۴ میلیون دلار رساند. درحال حاضر ارزش حجم معاملات روزانه OKEx حدود ۷۳۲ دلار می‌باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا