اطلاعیه صرافی

اکسچنج بدون فیات قانونی است؛ آیا فراگیر خواهد شد؟

ایالت کلرادو در آمریکا اخیرا راهکار مخصوصی عرضه کرده است که نیاز به مجوز انتقال پول در صرافی(اکسچنج) کریپتو را در مواردی که ارز فیات دخیل نیست، از بین خواهد برد.

ارز فیات استفاده نمی‌شود پس به مجوز نیاز نیست

بانکداری ایالت کلرادو در تاریخ ۲۰ سپتامبر، راهکار تفسیری جدیدی در خصوص قابلیت اجرا قانون انتقال پول کلرادو منتشر کرد. این راهکار به روش هایی می‌پردازد که قانون انتقال پول بر شرکت های کریپتو تاثیرگذار خواهد بود و برای اولین بار به نظر می‌رسد که اخبار خوبی در راه است.

همکاری بین دفتر دادستانی کل و بانکداری ایالت کلرادو چندین ماه طول کشیده است. این دو نهاد به راهکاری دست یافتند که به شرکت های کریپتو امکان خواهد داد تا قدمی رو به جلو بردارند. انتظار می‌رود که این راهکار به شرکت های کریپتو که درصدد اداره این صنعت غیرقانومند می‌باشند کمک کند و توسعه کسب و کار آن ها را تسهیل بخشد.

طبق اطلاعات، اسناد موجود به عملکرد شرکت ها نظارت می‌کند و تعیین می‌کند که شرکت نیاز به مجوز انتقال پول دارند یا خیر. این راهکار فقط شامل شرکت های موجود در ایالت کلرادو می‌باشد. به غیر از این مورد، شرایط خاصی را ایجاد خواهد کرد که قانون ایالت کلرادو، شرکت های کریپتو را مجاب به دریافت مجوز انتقال پول خواهد کرد.

با این وجود، این راهکار مدعی است تا زمانی که ارز فیات در تراکنش مورد نظر وجود ندارد، برای انجام تراکنش به مجوز نیاز نخواهد بود. در عوض، مجوز فقط زمانی نیاز است که تراکنش های کریپتو/فیات در حال انجام باشد. در این تراکنش ها، مشتری صرافی، ارز را به مشتری دیگر انتقال می‌دهد و یا صرافی ارزهای فیات را با استفاده از کریپتوها به عنوان واسطه انتقال می‌دهد. اگر یک ارز دیجیتال از یک کاربر به کاربر دیگر انتقال داده شود، مجوز انتقال پول نیاز نخواهد بود.

این نوع راهکار با نظرات مثبت بسیاری مواجه شد. جامعه کریپتو معتقد است که این راهکار در مسیر صحیحی قرار دارد. این اقدام به گفته بسیاری افراد، نوآورانه و رو به جلو می‌باشد. هم چنین این جریان دلیلی است که چرا بسیاری افراد گمان می کنند این راهکار سریعا نظر پیشروهای اقتصاد دیجیتال را به خود جلب می‌کند. می‌توان امیدوار بود که سایر ایالت ها نیز این راهکار را نمونه مناسبی از بهبود حوزه کریپتو ببینند.

نظر شما چیست؟ آیا این تصمیم میتواند به روند مثبت بازار ارزهای دیجیتال کمک کند؟

منبع
newsbtc

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا