اخبار آلتکوین

کاهش ۹ میلیارد دلاری حجم بازار ارز دیجیتال در عرض چند ساعت!

در حدود سه ساعت، بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۹ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد و ارزش تمام کوین و توکن ها به همین دلیل کاهش پیدا کرد. طبق این افت قیمت، آلتکوین‌ها به طور متوسط حدود ۱۰ درصد و بیت کوین حدود ۲ درصد کاهش داشته است.

این اتفاق در حالی افتاد که در ۴۸ ساعت گذشته، شاهد افزایش قیمت ها و بالا رفتن حجم معاملات بودیم. طی این پامپ، بعضی از ارزها چیزی حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشتند.

نانو(Nano)، زیلیکا(Zilliqa) و Aelf که بهترین عملکرد را نسبت به بیت کوین و دلار در تاریخ ۱۷ آگوست (دیروز) داشتند، امروز به ترتیب ۱۸ درصد، ۱۳ درصد و ۱۲.۹ درصد کاهش پیدا کردند. بعضی از تحلیل گران این کاهش چند ساعته را به افزایش ناگهانی بازار و ایجاد شرایط مناسب برای فروش نسبت می‌دهند. 

همانطور که در خبر دیروز پوشش دادیم، بسیاری از تحلیل گران اعتقاد داشتند که چون بیت کوین به بالای ۶۷۰۰ نرفت، نمی‌توان نتیجه گرفت که این افزایش شروع یک بازار گاوی خواهد بود که البته همین اتفاق هم افتاد. به همین دلیل هم وقتی تریدرها و مبادله گران از این موضوع ناامید شدند، شروع به فروش کردند که همین موضوع باعث کاهش قیمت ها شده است.

با توجه به افت قیمت بیت کوین از ۸۵۰۰ به ۵۸۰۰ دلار که در اوایل همین ماه آگوست رخ داد، این تجربه به دست آمد که برای مطمئن شدن از رشد قیمت باید تغییرات و روند افزایشی بسیار کند و آهسته اتفاق بیفتد. اشاره به این نکته هم ضروری است که افزایش (پامپ) و کاهش (دامپ) ناگهانی، نه تنها برای بازار ارزهای دیجیتال بلکه برای هر نوع مارکت دیگری همیشه خطرناک و پر ضرر بوده است. این موضوع یکی از نقد های قدیمی است که همیشه به این بازار وارد شده است.

طبق خبری که دیروز به آن اشاره کردیم، اگر روند افزایشی کوتاه مدت باشد، احتمال ورود یک نهنگ، محتمل ترین حالت خواهد بود. اگر بخواهیم با همین فرضیه پیش برویم، هجوم تریدرها برای فروش و کاهش ناگهانی قیمت ها، معادله ما را حل خواهد کرد. با این فرضیه، به نظر می‌آید برای یک روند بلند مدت باید منتظر اخبار قوی و تاثیرگذار تری باشیم و قطعا شاهد پامپ و دامپ های بیشتری خواهیم بود.

نظر شما چیست؟ آیا این شدت از نوسان در قیمت ها ادامه دار خواهد بود؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا