اخبار کوتاه

وضعیت بازار؛ روز آرام بازار رمزارزها در سایه ترس شدید

کندل روزانه بیت کوین امروز را با قیمت ۲۸,۷۱۵ دلار آغاز کرد و اکنون با رشد حدود ۲.۸٪ به ۲۹,۴۳۰ دلار رسیده است اما کماکان محدوه مقاومتی سنگین ۳۰ تا ۳۱ هزار دلار را بالای سر خود می‌بیند. این در حالی است که آلت کوین‌ها نیز روز تقریبا آرامی را سپری می‌کنند. اتریوم دومین رمزارز بازار نیز نسبت به صبح حدود ۲.۲٪ رشد کرده است و در حال حاضر در قیمت ۱,۹۵۸ دلار قرار دارد.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین دیشب در شرایطی از ناحیه ۲۸,۶۰۰ دلار بار دیگر حمایت شد، که اکنون در تایم فریم ساعتی الگویی شبیه به سر و شانه معکوس را تشکیل داده است. در صورت تکمیل این الگو باید ببینیم که محدوده سنگین حمایتی ۳۰ تا ۳۱ هزار دلار شکسته می‌شود یا خیر. اما نکته نگران‌کننده قضیه افت حدود ۴٪ شاخص S&P500 در معاملات روز گذشته خود است که می‌تواند نوید ادامه‌دار بودن ریزش بازارهای سهام آمریکا را دهد. قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر همبستگی زیادی با این شاخص پیدا کرده است.

اگر نگاهی به وضعیت بازار بیندازیم، در میان ۲۰ رمزارز برتر بازار از نظر ارزش کل، آوالانچ (AVAX) با ۱۲٪ بیشترین کاهش را در ۲۴ ساعت اخیر تجربه کرده است. قیمت AVAX در حال حاضر ۲۹.۱۴ دلار است. در این جمع اما بهترین عملکرد مربوط به ترون بوده است. TRX با ۳.۵۶٪ رشد نسبت به روز گذشته اکنون در قیمت ۰.۰۷۳۴ دلار قرار دارد.

وضعیت بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰
وضعیت بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰

شاخص ترس و طمع بازار با یک واحد افزایش نسبت به دیروز در سطح ۱۳ و در محدوده ترس شدید قرار دارد. مارکت کپ یا ارزش کل بازار رمزارزها در حال حاضر ۱.۲۵۲ تریلیون دلار است که نسبت به اوج تاریخی خود در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آبان ۱۴۰۰) که برابر ۳ تریلیون دلار بود، حدود ۵۸٪ افت داشته است که سهم بیت کوین از این مبلغ (دامیننس بیت کوین) برابر ۴۴.۸٪ است.

شاخص ترس و طمع بازار منبع: آلترنیتیو
شاخص ترس و طمع بازار منبع: آلترنیتیو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا