اخبار خارجی

تاثیر هاوینگ بیت کوین؛ بیت مین استراتژی فروش ماینر خود را تغییر می دهد!

بیت مین (Bitmain) غول ماینینگ ارزهای دیجیتال که ریاست آن را به تازگی جیهان وو (Jihan Wu) بر عهده دارد، استراتژی پرخطر اتخاذ کرده است که به این شرکت امکان می‌دهد تا کسب و کار خود را احیا کند. موفقیت این استراتژی به شدت به نوسان قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و هاوینگ بیت کوین بستگی دارد.

روند قیمت پس از هاوینگ

بیت مین به عنوان بخشی از این استراتژی، قراردادهای آپشن را به فارم های ماینینگی کم تجهیزات بیشتری سفارش بدهند، ارائه خواهد داد. این ابزار اوراق مشتقه به مشتریان این شرکت امکان می‌دهد تا تاریخ انقضا و به عنوان ابزاری برای پوشش نوسان قیمت، بر روی کاهش قیمت بیت کوین شرط بندی کنند.

برای مثال، اگر قیمت بیت کوین به دلیل احساسات حاکم بر بازار تا کمتر از ۵۰۰۰ دلار کاهش یابد، بیت مین به عنوان طرف ریسک پذیر قرارداد عمل می‌کند. در صورت وقوع یک روند صعودی دیگر، شرایط به ضرر ماینرهایی خواهد شد که می‌توانند از افزایش قیمت ها سود زیادی کسب کنند.

روش دیگری که توسط بیت مین به کار گرفته شده است شامل ماینینگ اشتراکی (به فارم های ماینینگ امکان داده می‌شود تا تجهیزات خود را اجاره دهند) و تغییر استراتژی فروش در راستای ایجاد ساختار پرداخت مناسب است.

ضرر عظیم بیت مین

بیت مین در نیمه اول سال ۲۰۱۸ شرایط بسیار خوبی داشت. این شرکت به حدی قدرتمند شد که سه استخر ماینینگ (BTC.com، AntPool و ViaBTC) متعلق به آن در آستانه کنترل کردن بخش عمده ای از هش ریت بیت کوین بودند.

هرچند شرایط بد برای این شرکت به سرعت از راه رسید. برنامه های IPO بیت مین عرضه شد در حالی که این شرکت درگیر کشمکش های داخلی بود.

باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت تحت هدایت جیهان وو به روزهای اوج خود برمی‌گردد یا خیر.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا