متوسط استخراج

فارم ماینینگ ؛ مزرعه استخراج ارز دیجیتال

فارم ماینینگ (Mining Farm) اصطلاحی است که در حوزه ارزهای دیجیتال زیاد شنیده می شود و ممکن است افراد هنگامی که برای اولین بار کلمه فارم ماینینگ یا همان مزرعه استخراج را می شنوند در ذهن خود مزرعه ای را در نظر بگیرند که در کنار گندم و سایر محصولات و حتی مزارع دیگر، یک سری دستگاه هایی وجود دارند تا به استخراج بیت کوین می پردازد یا به خرید و فروش بیت کوین می پردازند. واقعیت با آنچه که تصور می کنید کمی متفاوت است. پس برای فهمیدن اینکه فارم ماینینگ چیست با این مقاله همراه باشید. ویدیو زیر نمونه ای از فارم ماینینگ است که شما را با ساختار آن بهتر آشنا می کند:

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین هاوینگ بیت کوین نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین یکی از راه های کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال است که خیلی از سرمایه گذاران را مشتاق کرد تا به این حوزه وارد شوند و سودهای کلان کسب کنند. اگر می خواهید استخراج را با زبانی ساده متوجه شوید پیشنهاد می کنیم میهن پادکست – استخراج ارز دیجیتال به زبان ساده را گوش دهید و اگر می خواهید به صورت فنی تر با این موضوع آشنا شوید مقاله استخراج بیت کوین چیست را مطالعه بفرمایید، اما به طور خلاصه باید گفت استخراج بیت کوین فرآیندی است که از طریق آن تراکنش های شبکه بیت کوین تایید و در پی آن بیت کوین های جدید تولید می شوند. تایید تراکنش های بیت کوین توسط ماینرها انجام می شود. ماینر دستگاهی است که عملیات تایید تراکنش ها را انجام می دهد اما شخصی که این دستگاه ها را خریداری می کند به همراه دستگاه استخراج خود، مجموعا ماینر نامیده می شود. ماینرهای بیت کوین به ازای هر بلاکی که استخراج می کنند از شبکه ۱۲.۵ بیت کوین جایزه می گیرند که با هاوینگ اخیر بیت کوین به ۶.۲۵ کوین کاهش می یابد. اینکه برای این کار نام ماین یا استخراج انتخاب شده به این دلیل است که استخراج بیت کوین مانند استخراج طلا در معدن کاری سخت و ارزشمند است و جایزه ی شبکه به ماینرها هم دقیقا به پاس تلاشی است که برای شبکه انجام می دهند. این جایزه ماینرها را در شبکه بیت کوین نگه می دارد و شبکه این ارز دبجیتال برتر را تقویت می کند.

فارم ماینینگ

فارم (Farm) کلمه انگلیسی به معنای مزرعه است. در واقع فارم ماینینگ به معنای مزرعه استخراج می باشد. با توجه به درآمد حاصل از ماینینگ بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند تعداد دستگاه های خود را افزایش دهند تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند. اما نکته اینجاست که دستگاه های ماینینگ دارای صدا و مصرف برق زیادی می باشند، بنابراین نمی توان تعداد زیادی از دستگاه های ماینینگ را در کنار هم و در خانه یا مناطق مسکونی و اداری نگهداری کرد. پس سرمایه گذاران در مقیاس های بزرگ تر، سوله هایی را برای این کار در نظر گرفتند که بعدها این سوله ها به فارم ماینینگ معروف شدند. در واقع فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج ارز دیجیتال به مکان هایی با صدها یا هزاران دستگاه برای استخراج بیت کوین یا ارز دیجیتال می گویند. مزارع استخراج شرایط خاص خود را دارند و معمولا خارج از شهر هستند تا صدای تولیدی آنها، کسی را اذیت نکند و همچنین در هزینه برق صرفه جویی شود. پس از مدتی بسیاری از فارم ها در مناطق سردسیر ایجاد شدند تا در هزینه های تامین تهویه و خنک کننده صرفه جویی شود. هزینه برق هر کشور برای استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال متفاوت است و با توجه به اینکه دولت تعرفه برق استخراج بیت کوین را اعلام کرد، حال هر شخصی که بخواهد به ایجاد فارم ماینینگ یا این عملیات در داخل کشور بپردازد باید طبق شرایط قانونی پیش رود.

الزامات راه اندازی فارم ماینینگ

قطعا راه اندازی فارم ماینینگ به همین سادگی ها نیست و قبل از راه اندازی آن می بایست یک سری ملزوماتی را رعایت کرد. این ملزومات شامل موارد زیادی می باشند:

  • بررسی تعرفه برق استخراج رمز ارزها در داخل ایران و بررسی سودآوری و به صرفه بودن آن
  • اقدام به کسب مجوزها از سازمان های مربوطه برای تاسیس فارم ماینینگ
  • بررسی و مشاوره توسط یک تیم مجرب و متخصص در این زمینه
  • خرید تجهیزات ماینر یا اسیک برای استخراج ارز دیجیتال
  • نصب دستگاه ها و سیستم خنک کننده در فارم ماینینگ
  • عضویت در استخر ماینینگ
  • ساخت یک کیف پول جهت ارسال جایزه ماینینگ به آدرس آن کیف پول
  • نصب و استفاده از نرم افزارهای ماینینگ مانند BTC miner و CG mine و …
  • تامین انرژی برق مورد نیاز برای ماینینگ
  • تهیه تجهیزات تهویه و وسایل خنک کننده

فارم ماینینگ ؛ استخراج همزمان چندید دستگاه ماینر

 اجاره فارم ماینینگ

با توجه به اینکه فارم ماینینگ هزینه های زیادی دارند بسیاری بعد از مدتی ترجیح می دهند که فارم خود را اجاره دهند. اجاره فارم ماینینگ در همه جای دنیا امکان پذیر است اما باید دید آیا این کار به صرفه است و شرایطی که باید رعایت کنید و یا هزینه ای که شما باید برای اجاره بپردازید با میزان سودی که از استخراج در می آورید همخوانی دارد یا خیر. البته باید اعلام کرد که در حال حاضر با شرایط و تعرفه های برقی که دولت برای صنعت ماینینگ در ایران تعریف کرده است شرایط ماینینگ ارزهای دیجیتال کمی سخت و پیچیده شده است.

البته فارم های ماینینگ دیگری اخیرا روی کار آمده اند که دستگاه شما را در فارم خود قرار می دهند و میزان درصدی از سود خود را برداشته و باقی بیت کوین های استخراج شده را به شما پرداخت می کنند. این نوع فارم ها به عنوان هاست عمل می کنند و شما دستگاه های اسیک خود را در فارم آنها می گذارید و درصدی را به عنوان حق هاست و یا میزبانی از شما دریافت می کنند. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، حتما اطمینان حاصل کنید که آن فارم ماینینگ مجوز رسمی از سازمان صمت دارد.

کلام آخر

بسیاری گمان می کنند که با یک یا چند دستگاه می توانند فارم ماینینگ ایجاد کنند و به سودآوری برسند. اما در واقع فارم ماینینگ دارای دستگاه های بسیار زیادی است و نمی توان این نوع استخراج را فارم ماینینگ نامید. در واقع این نوع روش استخراج، ماینینگ برای مصارف خانگی و شخصی محسوب می شود. همچنین با توجه به اینکه این حوزه در ایران قانونمند شده است، برای هر اقدامی در این زمینه باید از طریق مراجع قانونی و روش های اعلام شده اقدام به استخراج نمایید، در غیر این صورت کار شما غیر قانونی است و به عنوان متخلف و مجرم با افراد برخورد قانونی می شود. اگر می‌خوهید بدانید که استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تا چه اندازه می‌تواند برای شما سودآور باشد، می‌توانید از ماشین حساب ماینینگ استفاده کنید.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۲/۲۷

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا