اخبار داخلی

وزیر اقتصاد: سند «رمز ارزش‌ها» در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نهایی شده است

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم «رونمایی از برنامه حمایت از تولید دانش بنیان وزارت اقتصاد» گفت سند رمز ارزش‌ها در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نهایی شده و تنها یکی دو بند آن نیازمند مجوز مقام قانون‌گذار است که ارسال می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر اقتصاد در بخشی از سخنان خود در خصوص بحث رمز ارز ها گفت:

برای سیاستگذاران اقتصادی کشور، غلبه بر نگاه‌های “رقیب” در اقتصاد ایران که گمان می‌کردند با نادیده گرفتن و حذف و انکار رمز ارزها می‌شود مسئله را از روی میز سیاستگذار پاک کرد، زمان زیادی برد.

وی افزود:

خوشبختانه با کمک دبیرخانه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت موفق شدیم به یک منظر تنظیم‌گرانه مثبت و در عین حال کاملا منضبط و مطابق با مقتضیات اقتصاد کشور در زمینه رمز ارزها برسیم، به نحوی که این پدیده موجب هیچ گونه آشوب در نظام اقتصادی ایران نشده و از حالت نظارت‌ناپذیری سابق نیز خارج شود. 


خاندوزی تصریح کرد متن نهایی مربوط به رمز ارزها، با نگاه توأمان به این هر دو وجه، در ستاد اقتصادی دولت نهایی شده و تنها یکی دو بند آن نیازمند مجوز مقام قانونگذار است که به مرجع مربوط ارجاع خواهد شد.


وزیر اقتصاد عنوان کرد:

امیدوارم با شکل گیری هر چه سریع تر اولین سند رسمی و جامع مربوط به رمز ارزها در کشور، به سمتی برویم که بتوانیم بهره مناسب را از پدیده‌ای ببریم که در صورت انفعال، ممکن است روزی به عنوان یک تهدید عمل کند.


وی با بیان اینکه اتفاقا پدیده رمز ارزها می‌تواند در برخی جاها، کارویژه‌های بسیار خوبی داشته باشد، یادآور شد در عین حال باید مراقب برخی وجوه دیگر این پدیده نو بنیاد در کل اقتصاد جهان باشیم.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، کارگروه رمزارزش‌ها زیر نظر ستاد تحول دولت سیزدهم، اواخر دی ماه ۱۴۰۰ «سیاست‌ها و احکام پیشنهادی جامع ساماندهی زیست‌بوم رمزارزش‌ها» را جهت تصویب هیئت وزیران ارائه کرده است. طرح مذکور در ۵ فصل و ۳۰ ماده تنظیم شده که به مضامینی همچون تعیین ساختار ساماندهی، بحث استخراج و ایجاد رمزارز، تبادل و نگهداری رمزارزها و بحث پرداخت با استفاده از این ارزهای دیجیتال می‌پردازد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا