اخبار آلتکوین

بیش از نیمی از افراد پولدار علاقه به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارند!

دیروز Capgemini تحقیقی را منتشر کرد که نشان میداد ۲۹٪ افراد ثروتمند علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی دارند اما توصیه‌های کافی و مناسبی در این زمینه دریافت نمی‌کنند.

در این تحقیق معلوم شد که علاوه بر این ۲۹٪، حدود ۲۷٪ دیگر نیز شک دارند که درحوزه بلاک چین و کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند. این یعنی چیزی بیش از نصف جمعیت افراد HNWIs علاقه به سرمایه گذاری در کریپتو دارند. طبق تعریف همین شرکت تحقیقاتی، افراد HNWIs به گروهی گفته می‌شود که ثروت آنها به اندازه‌ای است که حداقل ۱ میلیون دلار برای سرمایه گذاری دارند. این رقم بدون در نظر گرفتن دارایی و مستغلات شخص مانند املاک، ماشین و … محاسبه شده است.

تخمین زده شده است که تعداد این دسته افراد در دنیا، چیزی حدود ۱۵ میلیون نفر است و مجموعا ۷۰ تریلیون دلار در دست این افراد است که احتمالا در سال آینده این رقم به ۱۰۰ تریلیون دلار نیز خواهد رسید.

نتایج تحقیق Capgemini نشان داد که بیش از ۷۰٪ از این میلیونرها که در سن ۴۰ سال و پایین‌تر بودند، اهمیت بالایی برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به کریپتوکارنسی‌ها داشتند. حدود ۱۳ درصد از آن‌ها هم بیش از ۶۰ سال سن دارند. از این مقدار، کمتر از ۳۵٪ از میلیونرها اذعان داشتند که اطلاعاتی از مدیران خود در رابطه با ارزهای دیجیتال دریافت کرده‌اند.
این آمار نشان می‌دهد که علاقه به بازار کریپتو، بین سرمایه‌گذاران خیلی زیاد است. اما صرف علاقه داشتن، وارد شدن به یک بازار مالی کاری عقلانی نخواهد بود. بنابراین ایجاد آگاهی و کسب اطلاعات نه تنها در بلاک چین بلکه در هر حوزه‌ای اولین قدم برای ورود به آن است.

نظر شما چیست؟ شما چقدر در این زمینه اطلاعات کسب کرده‌اید؟ آیا تا امروز در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا