قیمت یونی (Uniswap)

$6.32
320,089.04 تومان
Uniswap
UNI Rank #21 % 1.49
uniswap
تغییرات 1 ساعته %-0.25
تغییرات 24 ساعته %1.49
تغییرات 7 روزه %19.93
تغییرات 30 روزه %52.36
تغییرات 1 ساله %16.76
بیشترین قیمت (تاکنون)
$44.92
در تاریخ 13 اردیبهشت 1400 در ساعت 05:25
کمترین قیمت (تاکنون)
$1.03
در تاریخ 27 شهریور 1399 در ساعت 01:20
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$6.36 / $6.10
  • ارزش کل بازار $4,763,748,767.00
  • حجم معاملات (24 ساعت) $396,564,559.00
  • عرضه در گردش 753,766,667.00 UNI
  • عرضه کل 1,000,000,000.00 UNI

قیمت یونی 6.32 دلار است (امروز 8 آذر 1402) که با احتساب قیمت تتر 50,647.00 تومان، با قیمت 320,089.04 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه یونی 396,564,559.00 دلار است و قیمت یونی در 24 ساعت اخیر، 1.49% افزایش داشته است.

یونی (Uniswap) با نماد اختصاری UNI یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 4,763,748,767.00 دلار در رتبه 21 بازار رمز ارزها قرار دارد.

نمودار تکنیکال قیمت یونی

قیمت یونی (Uniswap) در سایت میهن بلاکچین

رمز ارز یونی (Uni) توکن شبکه یونی سواپ، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز حوزه ارزهای دیجیتال، است. نماد این ارز دیجیتال UNI بوده که توکن مبتنی بر شبکه اتریوم یا ERC-20 است. قیمت یونی سواپ از زمان معرفی تا به امروز نوسان‌های بسیار زیادی را به ثبت رسانده است. صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین علاوه بر نمایش قیمت لحظه‌ای یونی سواپ، قیمت Uni به تومان، اطلاعات بازاری و نمودار قیمت آن را نیز نمایش می‌دهد.

قیمت یونی سواپ لحظه ای

پس از موفقیت‌های چشمگیر صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، رمزارز این شبکه یعنی UNI نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لحظه‌ای یونی سواپ می‌توان به عواملی مانند توسعه‌های این شبکه، افزایش کاربرد رمزارز یونی و... اشاره کرد. رمزارز یونی که این روزها طرفداران زیادی در بازار رمزارزها دارد، در حال حاضر در میان رمزارزهای برتر جدول به لحاظ ارزش بازار قرار دارد. با توجه به قوی کار کردن پروژه یونی سواپ و برنامه‌هایی که این پروژه برای آینده دارد، می‌توان روند مثبتی برای قیمت لحظه‌ای یونی در آینده متصور شد. در ادامه این مطلب با میهن بلاکچین همراه باشید تا عواملی که روی قیمت لحظه‌ای یونی سواپ تاثیر می‌گذارند را بررسی کنیم.

تاریخچه قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ همانند اکثر رمز ارزهای بازار، نوسان‌های قیمتی شدیدی را تجربه کرده است. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین صرافی‌های غیرمتمرکز در حوزه دیفای است. شبکه Uniswap در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ( آبان ماه ۱۳۹۷) کار خود را آغاز کرد.

این شبکه توکن Uni را در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) به عنوان رمز ارز بومی خود را به صورت ایردراپ به تمام افرادی که در این صرافی خرید و فروش کرده بودند، عرضه کرد. قیمت لحظه‌ای یونی سواپ تحت تاثیر روند پیشرفت پلتفرم Uniswap قرار دارد و تقریبا به دنبال هر پیشرفت شبکه، قیمت یونی Uni نیز از آن پیروی کرده است. این توکن بلافاصله در صرافی بایننس و صرافی وزیراکس و بسیاری از صرافی‌های متمرکز لیست شد و معاملات آن آغاز شد.

تاریخچه قیمت لحظه‌ای یونی

قیمت یونی سواپ در صرافی بایننس با قیمت ۰.۳ دلار شروع شد و به سرعت قیمت آن به بالای ۱ دلار رسید. در ادامه به بررسی قیمت رمز ارز Uni در بازار ارزهای دیجیتال از ابتدا تا به امروز می‌پردازیم.

ایردراپ ارز یونی سواپ

تعداد کل توکن‌های Uni دقیقا ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ واحد است. تعداد ۶۰۰ میلیون، معادل ۶۰ درصد, از کل توکن‌های یونی سواپ برای عرضه میان جامعه این شبکه تخصیص یافته است. ۲۱.۲۶ درصد که معادل ۲۱۲۶۱۰۰۰۰ توکن یونی برای اعضای تیم توسعه این شبکه بوده که تا سال ۲۰۲۴ قفل بوده و امکان فروش آن وجود ندارد. حدودا ۱۸ درصد، معادل  ۱۸۰۴۴۰۰۰۰ توکن یونی به سرمایه‌گذاران اولیه این شبکه اختصاص یافته که آنها نیز تا سال ۲۰۲۴ میلادی قفل شده است. و در انتها ۰.۶۹ درصد معادل  ۶۹۰۰۰۰۰ توکن نیز به تبلیغات پروژه اختصاص یافته است. تا این لحظه، تقریبا ۵۰ درصد از کل توکن‌ها میان جامعه توزیع شده است. در صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین می‌توانید آخرین وضعیت تعداد توکن‌های در گردش این ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

قیمت لحظه‌ای یونی سواپ در زمان عرضه اولیه

یونی سواپ بر اساس تعداد کاربرانی که شرایط شرکت در ایردراپ این صرافی را داشتند، ۴۰۰ واحد رمز ارز یونی را میان کاربران خود توزیع کرد. قیمت Uni در همان دقایق ابتدایی عرضه بین ۰.۱ دلار و ۳۳۴ دلار معامله شد و در نهایت روی قیمت ۱.۶۶ دلار آرام گرفت. ارز دیجیتال شبکه یونی سواپ برای ساعت‌ها بین قیمت ۲ دلار و ۴ دلار معامله می‌شد. از آنجا که هر کاربر ۴۰۰ واحد رمز ارز یونی دریافت کرده بود، با توجه به قرار گرفتن قیمت یونی سواپ در محدوده ۴ دلار، بالاترین ارزش این ایردراپ در ساعات اولیه به بیش از ۱۵۰۰ دلار رسید. این توزیع رایگان توکن، از این نظر یکی از با ارزش‌ترین ایردراپ‌ها در بازار ارزهای دیجیتال بود. اگر افراد در روز اول عجله‌ای برای فروش توکن Uni نداشتند، قیمت یونی سواپ در روز دوم عرضه خود به قیمت ۸.۷۵ دلار رسید و ارزش این ایردراپ در روز دوم به ۳۵۰۰ دلار رسید.

قیمت Uni در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ میلادی، قیمت یونی سواپ تقریبا روندی خنثی داشت. بالاترین قیمت لحظه‌ای یونی سواپ در این سال در محدوده ۸.۷۵ دلار و پایین‌ترین قیمت یونی سواپ در محدوده ۱.۶۹ به ثبت رسیده است. رمز ارز Uni سال ۲۰۲۰ میلادی را با قیمت ۵.۱۷ دلار به پایان رساند. براساس اطلاعات موجود در صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین رمز ارز یونی با ورود به بازار ارزهای دیجیتال در جایگاه ۳۶ قرار گرفت. ارزش بازار یونی سواپ در همان ابتدا بالای ۱ میلیارد دلار بود. اما به تدریج با کاهش قیمت لحظه‌ای یونی سواپ ارزش بازار آن نیز کاهش یافت. اطلاعات صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین نشان می‌دهد که ارز دیجیتال Uni در انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی در جایگاه ۳۱ بازار قرار گرفت. مارکت کپ آن در انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۹۲۰ میلیون دلار برآورد می‌شد. با اینکه سال ۲۰۲۰ میلادی بدون شک سال حضور و رشد فوق‌العاده رمز ارزهای فعال در حوزه دیفای بود، با این حال قیمت یونی سواپ به دلیل ورود در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰، رونق چندانی نداشت. اما یونی سواپ در سال ۲۰۲۱ میلادی، رشد بسیار بالایی را به ثبت رساند.

با توجه به بالاترین و پایین‌ترین قیمت لحظه‌ای یونی سواپ در سال ۲۰۲۰ میلادی، بالاترین بازدهی این ارز دیجیتال در این سال معادل ۴.۱۷ برابر بوده است.

قیمت یونی در سال ۲۰۲۱

در زمان نگارش، تقریبا نیمی از سال ۲۰۲۱ میلادی سپری شده است. قیمت لحظه‌ای یونی سواپ بر اساس صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین در محدوده ۱۸.۷ دلار در حال معامله است. ارزش بازار رمز ارز Uni بیش از ۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود و در جایگاه ۱۰ بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. پایین‌ترین قیمت لحظه‌ای یونی سواپ در سال ۲۰۲۱ میلادی در محدوده ۴.۳۲ دلار ثبت شده است. اطلاعات موجود در صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین نشان می‌دهد که بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ میلادی (تا این لحظه) محدوده ۴۸.۱۲ دلار بوده است. در نتیجه بالاترین بازدهی قیمت یونی سواپ در سال ۲۰۲۱ میلادی (تا این لحظه) بیش از ۱۰ برابر بوده است. با توجه به ارزش بازار یونی سواپ، این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ میلادی تقریبا همواره جزو ده رمز ارز برتر بازار بوده است.

وقایع مهم یونی سواپ در سال ۲۰۲۱

همانطور که اشاره شد، رمز ارز Uni، توکن صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ است و روند توسعه این پروژه، تاثیر مستقیمی بر قیمت لحظه‌ای یونی سواپ دارد. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی، رمز ارز یونی در صرافی Bitmex امریکا لیست شد. این اتفاق بزرگی برای یونی سواپ بود و قیمت Uni نیز واکنش مثبتی به این اتفاق نشان داد.

در ماه پنچم ۲۰۲۱ میلادی، تیم یونی سواپ از ورژن ۳ صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ رونمایی کردند. این نسخه جدید به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار، یکی از بزرگترین بروزرسانی‌ها در یک پلتفرم دیفای بوده است. ایده‌های بسیاری جدید و نوآورانه‌ای در این نسخه رونمایی شد که پیش از آن، در هیچ پلتفرمی استفاده نشده بود.

قیمت یونی سواپ به تومان

برای مشاهده قیمت یونی سواپ به تومان علاوه بر استفاده از صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین، می‌توانید از ماشین حساب ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین استفاده کنید. همچنین برای اطلاع از بالاترین قیمت فروش یونی سواپ در ایران و یا پایین‌ترین قیمت خرید یونی سواپ در ایران می‌توانید از صفحه مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها استفاده کنید. برای مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال نیز می‌توانید به صفحه قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین مراجعه کنید. در این صفحه علاوه بر مشاهده قیمت لحظه‌ای، سایر اطلاعات بازار آن ارز دیجیتال و نمودار تحلیل تکنیکال آن را نیز مشاهده خواهید کرد.

مشاهده ادامه مطلب بستن

سوالات متداول (FAQ)

قیمت لحظه‌ای یونی سواپ چطور محاسبه می‌شود؟

رمز ارز Uni توکن صرافی غیرمتمرکز Uniswap بوده و قیمت لحظه‌ای یونی سواپ به میزان عرضه و تقاضای این ارز دیجیتال در بازار رمز ارزها وابسته است. از طرفی، قیمت Uni به روند توسعه و پیشرفت صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ وابسته است. در صورت رشد و توسعه این صرافی غیرمتمرکز، می‌توان انتظار داشت که قیمت یونی سواپ نیز افزایش یابد.

قیمت یونی سواپ به تومان چطور محاسبه می‌شود؟

برای تبدیل قیمت یونی سواپ به تومان می‌توانید از صفحه قیمت یونی سواپ میهن بلاکچین استفاده کنید. قیمت این ارز دیجیتال با توجه به قیمت تتر به ریال، به صورت لحظه‌ای محاسبه می‌شود.

راحت‌ترین راحت برای محاسبه قیمت یونی سواپ به تومان چیست؟

شما می‌توانید برای محاسبه قیمت یونی سواپ به تومان از صفحه ماشین حساب میهن بلاکچین استفاده کنید.

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا