۱۳ اصطلاح رایج در کریپتوکارنسی

در چند ماه گذشته، موضوع ارزهای دیجیتالی تبدیل به بحث داغی در دنیا شده است. نوسانات قیمتی بیت کوین، اتر و سایر ارزهای دیجیتالی باعث شد، بیشتر مردم با این حوزه آشنا بشوند و حتی در آن سرمایه گذاری بکنند. برای ورود به این حوزه و سرمایه گذاری در آن بایستی با اصطلاح های رایج آن آشنا باشید. برخی از این اصطلاحات به صورت مخفف و مخصوص این حوزه هستند. در این مقاله ما سعی کردیم این اصطلاحات را به همراه معانی و تعبیرهای آن‌ها برای شما گردآوری کنیم.

۱. HODL

این اصطلاح گاهی اوقات به صورت hodl یا Hodl هم نوشته می‌شود و به عنوان یک شوخی در بین طرفداران بیت کوین باب شده است. در دسامبر ۲۰۱۳، یکی از اعضای هیئت مدیره رسمی بیت کوین، یک پست ظاهرا ناخواسته با متن I AM HODLING که اشتباه تایپی داشت، منتشر کرد. او قصد داشت که نظر خود را در مورد رشد قیمتی بیت کوین با این جمله بیان کند. منظور از این جمله این است که بیت کوین هایم را نگه خواهم داشت. این اصطلاح به صورت عکس حاوی طنز درآمد و در بین طرفداران بیت کوین به یک اصطلاح برای جلوگیری از فروش، زمانی که قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد، تبدیل شد.

hodl

۲. To the Moon

این اصطلاح زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قیمت ارزهای دیجیتالی در حال افزایش است. در همین راستا، اصطلاح mooning به این معنی است که قیمت به اوج رسیده است. همچنین اصطلاح when moon زمانی استفاده می‌شود که شما به دنبال فرصتی برای فروش ارزهای دیجیتالی خود هستید و برای پیدا کردن زمان آن می‌توانید از این سوال استفاده کنید.

to the moon

۳. When Lambo

بیشتر دارندگان بیت کوین در مورد سریع پولدار شدن صحبت می‌کنند. When Lambo به این معنی است که چی زمانی ماشین Lamborghini با پول بدست آورده از بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌توانید بخرید. دلیل آن هم خریدن لامبورگینی با بیت کوین توسط یکی از سرمایه‌گذاران است.

lambo

۴. Hyperbitcoinization

این اصطلاح زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارندگان بیت کوین می‌خواهند نتایج ایده‌آل خود را توصیف کنند. این نتایج شامل بی ارزش شدن ارزها و جایگزین شدن آن‌ها با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی است.

Hyperbitcoinization

۵. (Obsessive Cryptocurrency Disorder (OCD

این اصطلاح در واقع به افرادی اطلاق می‌شود که شب و روز خودشان را به مشاهده قیمت بیت کوین و نوسانات آن می‌گذرانند.

ocd

۶. FUD

این اصطلاح مخفف کلمات Fear, uncertanty and doubt به معنای ترس، عدم قطعیت و شک است که به صورت اختصاری FUD نوشته می‌شود. البته این اصطلاح انحصاری جامعه بیت کوین نیست. این اصطلاح به طور کلی برای اشاره به هر چیزی مثل پوشش منفی مطبوعات یا پست‌های وبلاگ که ممکن است مردم را از پیوستن به حوزه کریپتوکارنسی‌ها بازدارد، استفاده می‌شود. این اصطلاح گاهی اوقات به معنی واقعیت‌هایی که شما دوست ندارید Fact U Dislike نیز استفاده می‌شود.

fud

۷. Bitshaming

وقتی یکی از طرفداران بیت کوین که مدعی شده بود بیت کوین‌های خود را نگه می‌دارد ولی آن‌ها را به فروش می‌رساند، از این اصطلاح استفاده می‌شود. برای مثال وقتی Andreas Antopoulos بیت کوین‌های خود را به فروش رساند، Roger Ver از اصطلاح Bitshamed در توصیف او استفاده کرد.

bitshaming

۸. airdrop (ایردراپ)

این اصطلاح به معنای توزیع رایگان ارز دیجیتالی است. ارزهای جدیدی که دنبال افزایش آگاهی عمومی در مورد خودشان هستند به توزیع رایگان ارز دیجیتالی خود به میزانی محدود و از پیش تعیین شده  می‌پردازند.

airdrop

۹.  FOMO

این اصطلاح به معنی ترس از دست دادن فرصت‌ است، معمولا در بازار کریپتوکارنسی‌ها، بعضی از ارزهای دیجیتالی یا بعضی از ICO ها رشد قیمتی زیادی داشته‌اند. افراد برای این که این فرصت را از دست ندهند، با دیدن رشد قیمتی شروع به سرمایه گذاری می‌کنند و به صورت کاملا احساسی خریدی انجام می‌دهند که اغلب اوقات با ناکامی و ضرر همراه است.

۱۰. The Flippening

این اصطلاح یک نقطه عطفی در آینده را شرح می‌دهد که در آن سلطه بیت کوین به عنوان با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده پایان می‌یابد، برای مثال اتر جایگزین بیت کوین می‌شود.

۱۱. Rekt

این اصطلاح به کسی اطلاق می‌شود که ارز دیجیتالی خود را می‌فروشد و بلافاصله ارزش ارز دیجیتالی فروخته شده افزایش چشم گیری می‌یابد.

۱۲. Whale

Whale یا نهنگ به فرد یا گروهی اطلاق می‌شود که تعداد زیادی از یک ارز دیجیتالی را داراست و می‌تواند به صورت مستقیم بر عرضه و تقاضای بازار و قیمت آن ارز دیجیتالی تاثیر بگذارد.

 

۱۳. Bag Holder

به فردی گفته می‌شود که یک ارز دیجیتالی را خریده و با وجود این که آن ارز دیجیتالی عملکرد خوبی از خود نشان نداده است، قصدی برای فروش آن ندارد و امیدوار است که با نگهداشتن آن سود قابل توجهی به دست آورد.


برای آشنایی بیشتر با دنیای بلاکچین و کریپتوکارنسی می‌توانید به مقالات زیر رجوع کنید:

فناوری بلاکچین چیست؟

بیت کوین چیست؟

چطور بیت کوین بخریم؟


54321
امتیاز 3.3 از 3 رای

منبع businessinsider
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین