اخبار عمومی

مدیرعامل بایننس شایعه ریزش بازار به دلیل فروش ذخایر این صرافی را تکذیب کرد

امروز بازار رمزارزها با ریزش‌های بسیار سنگینی مواجه شد. ریزش حدود ۲۰٪ برخی از آلت کوین‌ها در کمتر از ۱ ساعت کاربران را به پیدا کردن دلیل این ریزش وا داشته است. چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل صرافی بایننس ساعتی پیش به این اتفاق و شایعات پیرامون دلیل این ریزش واکنش نشان داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

چانگ پنگ ژائو ساعتی قبل در توییتی ۲ شایعه پیرامون دلیل ریزش امروز بازار را مطرح کرد و به آن پاسخ داد. شایعه اول مربوط به نقد کردن ذخایر صرافی بایننس به پول فیات است که اخیرا انجام شده است و فشار فروش آن در کنار جو روانی انجام این کار، باعث ریزش قیمت‌ها شده است.

شایعه دوم مربوط به انتقال حدود ۱.۳ میلیارد دلار آلت کوین از صرافی رابین هود به بازار براش فروش است که بخش زیاد آن را سولانا، متیک و کاردانو تشکیل می‌دهد. CZ در مورد این شایعات به شکل زیر پاسخ داد:

اینکه چرا قیمت‌ها در بازار بالا یا پایین می‌رود را هیچ کس نمی‌داند اما مردم معمولا حدس‌هایی (معمولا غلط) در مورد دلایل آن می‌زنند. واقعیت این است که بازار از طیف‌های مختلف سرمایه‌گذاران تشکیل شده است که هرکدام دلیل خود برای خرید یا فروش را دارند.

در مورد شایعه ریزش بازار به خاطر فروش ذخایر بایننس باید گفت که تنها ذخایر فیات و استیبل کوین ما به خاطر پرداخت حقوق‌ و هزینه‌های جاری کاهش یافته است و ذخایر رمزارزی بایننس حتی بیشتر شده است و این شایعه واقعیت ندارد.

CZ در مورد شایعه مربوط به صرافی رابین هود نیز افزود که اطلاعی در این باره ندارد. او به سرمایه‌گذاران توصیه کرده که به احساسات خود در این زمان مسلط باشند.

توییت CZ در مورد ریزش بازار

پنگ ژائو در ادامه در پاسخ به کامنت کاربری که به این موضوع اشاره کرده بود که بازار ۳ ماه بعد از ریزش همه‌گیری ویروس کرونا مجددا خود را بازیابی کرد افزود:

می‌توانید ریزش به خاطر ممنوعیت معاملات رمزارزها در چین را هم به خاطر بیاورید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا