اخبار خارجی

مدیر عامل بایننس: پروژه ترا حباب زیبایی بود که بالاخره ترکید

در هفته گذشته اظهارات چانگ پنگ ژائو (CZ) در مورد سقوط پروژه ترا و فضای رمزارزها واکنش‌های زیادی را برانگیخت. این شخصیت تاثیرگذار بر فضای کریپتو در روز جمعه اظهارات جدیدی را مطرح کرد که در ادامه به بخش‌های مهم آن می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دکریپت، CZ در پاسخ به سوالی در مورد پیشنهاد سرمایه‌گذاری یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت بیان داشت:

من مثال خوبی برای این قضیه نیستم زیرا دارایی‌های من در فضای رمزارزها تنوع زیادی ندارند و بیشتر آن رمزارزهای BTC و BNB هستند. اما به کاربران توصیه می‌کنم که سبد متنوعی برای پورتفو خود ایجاد کنند.

شایان ذکر است که CZ با ثروت ۱۷.۴ میلیارد دلار، نوزدهمین فرد ثروتمند دنیا محسوب می‌شود.

اکوسیستم ترا حباب جذابی بود که بالاخره ترکید

CZ در جواب به پرسشی دیگر که چرا بایننس مجددا معاملات رمزارز لونا را پس از سقوط اکوسیستم ترا از سر گرفت افزود:

ما از اول نیز قصد متوقف کردن این معاملات را نداشتیم و وقفه‌ای که در این امر در بایننس اتفاق افتاد به دلیل توقف بلاکچین ترا توسط ولیدیتورهای این شبکه بود. اتفاقا این فشار انجام معاملات در بایننس بود که ولیدیتورهای ترا را مجاب کرد که به فعالیت خود ادامه دهند. باز شدن این معاملات بدین معنی نیست که ما خریداران را تشویق به خرید این رمزارز کرده‌ایم. این کار همچنان ریسک بالایی دارد.

CZ همچنین به پیشنهادات خود در آن زمان به بنیاد لونا اشاره کرد که جبران خسارت سرمایه‌گذاران خرد در درجه اول، از عناوین آن بود. او همچنین انتقادات تندی را نسبت به مسوولان این پروژه بیان کرد:

زمانی که شما رمزارزی را پشتوانه یک استیبل کوین می‌کنید، این احتمال وجود دارد که با ریزش قیمت آن رمزارز، پشتوانه آن استیبل کوین از بین برود. حتی اگر از قبل پشتوانه ۱۰ برابری را در نظر گرفته باشید، این احتمال وجود دارد که ریزش بیش از ۱۰ برابر پیش‌بینی شما اتفاق بیفتد. صدور بی‌رویه لونا در آن روزها تنها به هولدرهای آن آسیب زد و راه حل قضیه نبود. زمانی که شما سود سالانه ۲۰٪ را در پروتکل انکر در نظر می‌گیرید، طبیعتا سرمایه‌گذاران زیادی جذب می‌شوند اما باید ارزش افزوده‌ای را نیز خلق کنید تا بتوانید از دارایی‌های آن‌ها محافظت کنید. رشد ترا حباب جذابی بود که بالاخره ترکید.

او همچنین اضافه کرد که از نظر او عکس‌العمل بنیاد لونا برای بازیابی شبکه بسیار کند بوده است:

آن‌ها ذخایر خوبی را در اختیار داشتند و می‌توانستند از آن در زمانی که UST کمتر از ۵٪ از ارزش خود را از دست داده بود، استفاده کنند و زمانی به فکر این کار افتادند که همه چیز از دست رفته بود.

CZ به پروژه‌ها توصیه کرد که با کامیونیتی خود به خصوص در بحران‌ها در ارتباط باشند. او در آخر اعلام کرد که از تصمیمی که کامیونیتی ترا اتخاذ کند، حمایت می‌کند هرچند که با ایده شبکه جدید موافق نیست.

کاربران اولویت بایننس هستند

چانگ پنگ ژائو در خصوص انتقاداتی که به شبکه بایننس اسمارت چین در خصوص ماهیت متمرکز آن وارد می‌شود نیز افزود:

من معمولا در مورد این مباحث تصمیم‌گیری نمی‌کنم و مربوط به توسعه‌دهندگان ما است اما تا جایی که می‌دانم رابطه معکوسی بین تعداد ولیدیتورها و سرعت تایید تراکنش‌ها وجود دارد. ما برای اینکه شبکه‌ای سریع و با عملکرد مناسب داشته باشیم، نمی‌توانیم تعداد آن‌ها را از حدی زیادتر کنیم.

CZ در خصوص مباحثی که پیرامون استفاده صرافی‌های دیجیتال از دارایی کاربران عنوان شده است اذعان داشت:

ما به هیچ عنوان دارایی کاربران را با بودجه عملیاتی صرافی قاطی نمی‌کنیم و در صورت وقوع اتفاقاتی نظیر ورشکستگی صرافی، ابتدا وجوه کاربران بازگردانده خواهد شد و بعد نوبت به سهام‌داران صرافی خواهد رسید.

منبع
decryptcryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا