رمزارز در ایران

تمدید مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز در سامانه جامع تجارت؛ ماینرها حتما ثبت نام کنند

مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز در سامانه جامع تجارت تمدید شده و از ۱ تا ۱۵ دی ماه مشخص شده است. با توجه به اینکه این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد، متقاضیان باید هر چه سریع‌تر برای دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری تجهیزات خود اقدام کنند.

به نقل از انجمن بلاکچین ایران، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ جلسه مهمی را با حضور نمایندگانی از نهادهای امنیتی، نهادهای انتظامی، وزات نیرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و نمایندگان انجمن بلاکچین ایران تشکیل داد و در ارتباط با تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیمات مهمی را برای برخورد با دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز غیرقانونی اتخاذ کرد.

طبق این قانون، دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز باید تمام دستگاه‌های خود (از جمله دستگاه‌‌های تولیدشده در داخل کشور، دستگاه‌های واردشده، دستگاه‌های در حال بهره‌برداری و حتی دستگاه‌های خاموش در انبار) را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند و شناسه یکتا و کد رهگیری آن‌ها را دریافت نمایند.

با تلاش‌های نمایندگان انجمن بلاکچین، نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نهادهای انتظاری و وزارت صمت، مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه‌های مذکور برای دارندگان پروانه بهره‌برداری و دارندگان انبار تجهیزات استخراج رمزارز از ۱ تا ۱۵ دی ۱۴۰۲ تمدید شده است. شایان ذکر است دارندگان پروانه بهره‌برداری بدون در نظر گرفتن خاموش یا روشن بودن دستگاه‌های خود باید این کار را انجام دهند.

اطلاعیه انجمن بلاک چین ایران در خصوص مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز
اطلاعیه انجمن بلاک چین ایران در خصوص مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز – منبع: انجمن بلاک چین ایران

علاوه بر این تولیدکنندگان و واردکنندگان دستگاه‌های ماینر هم باید تجهیزات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده و برای دریافت شناسه رهگیری کالای خود اقدام کنند. تجهیزاتی که شناسه نداشته باشند، بدون در نظر گرفتن اسناد مثبته آن‌ها (تولیدشده در داخل کشور، وارداتی یا خوداظهاری) مشمول قانون قاچاق کالا می‌شوند.

انجمن بلاکچین ایران تاکید کرده است این تاریخ دیگر تمدید نمی‌شود و از دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز خواسته است تا برای جلوگیری از مشکلات تعزیراتی و انتظامی هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهند.

علاوه بر این، این انجمن به متقاضیان دستگاه‌های استخراج رمزارز توصیه کرده تا هیچ تجهیزاتی را بدون داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خریداری نکنند؛ چراکه برای ثبت مالکیت یا تمدید پرونده بهره‌برداری آن‌ها به مشکل برمی‌خورند.

گفتنی است انجمن بلاکچین ایران مسئولیت آموزش و اجرای تست‌های فنی سامانه و اطلاع‌رسانی این بخش را برعهده دارد و متقاضیان برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانند با کار گروه استخراج این انجمن در ارتباط باشند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا