تحلیل اقتصادیاخبار بیت کوین

مجلس نمایندگان ایالات متحده، لایحه مرتبط با سقف بدهی دولت آمریکا را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش لایحه افزایش سقف بدهی دولت را تصویب کرد. این لایحه در مجموع با ۳۱۴ رای موافق و ۱۱۷ رای مخالف (۷۱ جمهوری‌خواه و ۴۶ دموکرات) به تصویب رسید و به سنای آمریکا فرستاده شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تحلیل خبر: بررسی تصویب لایحه سقف بدهی بر اقتصاد آمریکا و قیمت بیت کوین؛ نظر تحلیلگران چیست؟

به گزارش کوین گیپ، به دنبال انتشار این خبر، قیمت بیت کوین از ۲۷،۱۰۰ دلار به ۲۶،۶۰۰ دلار کاهش یافت. بیت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱.۵٪ ریزش داشته است. بیت کوین در زمان نگارش این خبر با قیمت ۲۶٬۸۰۴ دلار معامله می‌شود.

پس از تصویب در مجلس نمایندگان آمریکا، این لایحه باید در مجلس سنا نیز تصویب شود تا بایدن بتواند با امضای آن، آن را به قانون تبدیل کند. دولت آمریکا نهایتا تا تاریخ ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) وقت دارد تا این پروسه را انجام دهد چراکه در این تاریخ، دولت دیگر توان بازپرداخت بدهی‌های خود را نخواهد داشت. با این حال، با تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان، مانع اصلی پیش روی افزایش سقف بدهی برداشته شده است و دو حزب سیاسی با آن موافقت کردند.

لایحه کنونی هیچ راه‌حلی برای برطرف ساختن بدهی دولت ارائه نمی‌کند. این لایحه صرفا سقف بدهی دولت را تا سال ۲۰۲۵ افزایش می‌دهد و دولت آمریکا دوباره در آن سال باید این روند را طی کند.

سقوط بیت کوین به زیر ۲۷،۰۰۰ دلار

با انتشار خبر تصویب افزایش سقف بدهی دولت آمریکا، قیمت بیت کوین کاهش یافت و به ۲۶،۶۰۵ دلار سقوط کرد. در صورتی که لایحه تصویب شده تا قبل از ۵ ژوئن به قانون تبدیل شود، وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا برای نجات اقتصاد کشور تریلیون‌ها دلار پول چاپ خواهد کرد که احتمالا به افزایش دوباره نرخ بهره توسط فدرال رزرو منجر می‌شود. جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)‌ برای تعیین نرخ بهره در تاریخ ۱۵ و ۱۶ ژوئن (۲۵ و ۲۶ خرداد) تشکیل خواهد شد.

بیت کوین ماه پرتنشی را پشت سر گذاشت. این ارز دیجیتال بارها تلاش کرد از مقاومت ۲۷,۵۰۰ دلاری خود عبور کند؛ اما در نهایت نتوانست کندل ماهانه‌اش را در بالای این محدوده ببیند. در ۲۴ ساعت گذشته هم بیت کوین در ابتدا توانست موقعیت خود در محدوده ۲۷,۰۰۰ دلار را حفظ کند؛ اما دوباره به محدوده ۲۶,۶۰۰ دلار سقوط کرد.

هرچند که در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال کمی بهبود یافته و دوباره به محدوده ۲۷,۰۰۰ دلار نزدیک شده، کندل ماهانه آن در آخرین روز ماه مه (۱۰ خرداد) با سقوطی ۷٪ بسته شده است. در کل سال ۲۰۲۳، این اولین باری است که کندل ماهانه بیت کوین به‌صورت نزولی بسته می‌شود. ارزش بازار و نرخ سلطه یا دامیننس بیت کوین هم به‌ترتیب حدود ۵۲۱ میلیارد دلار و ۴۶.۱٪ است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا