متوسط سیستم‌های کسب درآمد

آیا آلتکوین های دیفای (Defi) شما را میلیونر می‌کنند؟!‌ + ویدئو

اکنون فصل جدید آلتکوین های دیفای (Defi Altcoins) فرا رسیده است. نکته مهم این است که بدانید چرا این اتفاق در حال وقوع است. آلت کوین‌ها قابلیت رشد به صورت نمایی دارند. این رشد نمایی را ما قبلا در سال ۲۰۱۷ دیدیم.

در این ویدیو نه تنها وقوع این فصل جدید آلتکوین‌ها بررسی می‌شود، بلکه چگونگی اتفاق افتادن آن در گذشته نیز بررسی می‌شود. همچنین در انتهای ویدیو، تعدادی از توکن‌های دیفای معرفی می‌شوند. پس تا انتها ویدیو را تماشا کنید!

تمام این توضیحاتی که در این ویدیو مشاهده می‌کنید، صرفا نظر شخصی فرد سازنده ویدیو است و آلت کوین های دیفای که در اینجا معرفی می‌شوند، لیستی هستند که توسط این فرد خریداری و نگهداری شده‌اند و لزوما به معنی سیگنال خرید نیستند. در صورت هر گونه سود یا ضرر در این بازار، هیچ گونه مسئولیتی متوجه تیم میهن بلاکچین نیست. این صرفا اطلاعاتی است که می‌تواند شما را آگاه‌تر کند تا بتوانید تصمیمات درست بگیرید.

 

فصل آلتکوین های دیفای (Defi)

آلت کوین های دیفای اتریوم فصل آلتکوین بلاک چین دیفای ICO پامپ و دامپ

فصل آلتکوین های دیفای اکنون در حال اتفاق افتادن است و اگر به درستی و با نگرش درست وارد این فاز شوید، قابلیت این را دارد که ثروت شما را به صورت نمایی افزایش دهد.

بیت کوینرهای اولیه‌ای که در سال ۲۰۱۲ وارد این حوزه شدند، بیت کوین را با ۱۰ دلار یا حتی زیر ۱ دلار خریدند و نگهداری کردند. اکنون بسیاری از آنها میلیونر و حتی میلیاردر شدند. در این زمان، فرهنگ‌های مختلفی مثل میم (Meme)ها، اصطلاحات When Lambo ، When Moon و To The Moon ساخته شدند.

این اصطلاحات تقریبا تبدیل به جوک شدند؛ اما بر اساس واقعیت. بر اساس افرادی که در دنیای کریپتو، ثروت خود را به صورت شگفت انگیزی افزایش دادند.

چرا فصل آلتکوین های دیفای فرا رسیده است؟

اگر شما به یک کانال کریپتویی Youtube‌ یا توییتر یا هر نوع شبکه اجتماعی کریپتویی بروید، و یا به نمودارهای رمز ارزها نگاه کنید، متوجه می‌شوید که بازار آلت کوین های دیفای بسیار داغ است. به طوری که قیمت برخی از این آلت کوین‌ها در ۲۴ ساعت، ۱۰ برابر شده است!

به علاوه، بسیاری از اینفلوئنسرهای بزرگ، تولید کنندگان محتوا و جامعه کریپتویی، درباره آلت کوین های دیفای هیجان زده هستند. اما می‌خواهیم وارد جزئیات بیشتر و تحلیل فاندامنتال شویم، تا ببینیم دلیل این اتفاق چیست؟

داده‌ها و اطلاعات نشان می‌دهند که رشدهای نمایی در حوزه کریپتو، به صورت چرخه‌ای اتفاق می‌افتند. این چرخه‌ها پر از انفجارها و سقوط‌های سنگین در قیمت رمز ارزهاست. اگر از ماکسیمالیست‌های بیت کوین بپرسید، پاسخ می‌دهند که تمام این چرخه‌های انفجار و ریزش، تنها به دلیل هاوینگ بیت کوین است که تقریبا هر ۴ سال یک بار اتفاق می‌افتد. هاوینگ خاصیت ضد تورمی به بیت کوین می‌دهد و این شوک به سیستم، باعث می‌شود که هزینه ماینینگ بیت کوین افزایش یابد و این، حرکات بازار را به جلو هدایت می‌کند.

البته قضیه انفجار قیمت بر اثر هاوینگ یک تئوری است و قضیه عمیق‌تر از این‌هاست.

رشدهای انفجاری آلتکوین‌ها

رشدهای انفجاری آلتکوین‌ها به ۲ فاکتور بستگی دارد:

 • چرخه بازار: منظور از چرخه بازار در اینجا، چرخه هاوینگ نیست؛ بلکه منظور چرخه کل بازار است. اگر شما تریدر هستید، پس با چرخه بازار آشنایی دارید. چرا تمام دارایی‌های قابل ترید مثل بیت کوین، دانه‌های سویا و خطوط هوایی، رفتارهای مشابهی در بازار دارند؟! این‌ها که به همدیگر ربطی ندارند! پاسخ این است که همه دارایی‌ها دارای اجزای مشابهی در بازار هستند: انسان‌ها!
  ما انسان‌ها موجوداتی هستیم که با احساسات پیش می‌رویم. حتی بی‌احساس‌ترین انسان‌ها هم از لحاظ احساسی به طریقی آسیب پذیر هستند؛ همه خوشحال،‌ ناراحت، هیجان زده و نگران می‌شوند. این احساسات چرخه بازار را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل است که تمام چرخه‌های بازار شبیه به هم هستند.
 • نوآوری‌های جدید در دنیای کریپتو: هر چرخه بازاری که ما در دنیای رمز ارزها دیده‌ایم، توسط نوآوری‌های جدید به حرکت در آمده و هدایت شده‌اند؛ اولین چرخه‌ای که بیت کوین را در عرض تقریبا ۲ سال، از کمتر از ۱ دلار به بیش از ۱۰۰۰ دلار پرتاب کرد، توسط خودِ نوآوری اصلی، یعنی بلاک چین و بیت کوین اتفاق افتاد. در آن زمان، بیت کوین به تنهایی کافی بود تا قیمت را افزایش دهد. البته بیت کوین در آن دوران وارد بازار سیلک رود یا جاده ابریشم شد، که بازاری غیرقانونی در دارک وب بود. پس بیت کوین تبدیل به ابزاری برای پرداخت شد و به عنوان یک ارز در بازار جهانی شناخته شد. اما با بسته شدن بازار سیلک رود، قیمت بیت کوین هم ریزش کرد. در اینجا، ما به یک نوآوری جدید نیاز داشتیم تا بتواند قیمت بیت کوین را افزایش دهد.
  در این زمان، یک چیز جدید به نام اتریوم و استاندارد ERC20‌ وارد عرصه شدند. در آن زمان، مردم فکر می‌کردند که اتریوم کلاهبرداری است. اما به هر حال، استاندارد ERC20 اتریوم، نوع جدیدی از دارایی‌ها را به وجود آورد. این استاندارد اجازه می‌داد که هر کسی بتواند با صرف کمترین زمان و هزینه، یک آلت کوین بسازد. این قضیه باعث شد که در دنیای کریپتو، ناگهان شاهد ظهور استارتاپ‌های جدید، ایده‌ها و نوآوری‌های جدید مواجه شویم. در زمان انفجار ICOها، تقریبا هر ایده‌ای که در دنیای واقعی وجود داشت، در اینجا هم ظاهر شدند.
  البته برای شرکت در این ICOها، شما نیاز به بیت کوین یا اتریوم داشتید. در نتیجه فشار خرید بسیار زیادی بر روی نمودارهای بیت کوین و اتریوم ایجاد شد که باعث رشد شدید آنها شد و به دنبال این افزایش قیمت، به دلیل سلطه بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز با رشدهای انفجاری روبرو شدند.
  اما در سال ۲۰۱۸ این حباب ICOها  ترکید؛ کوین‌هایی که قیمتشان ۱۵۰ برابر شده بود، ناگهان با کاهش قیمت ۹۹ درصدی روبرو شدند. کسانی که در قله خرید کرده بودند، به معنای واقعی ورشکست شدند. پس از آن، صحبت‌های زیادی درباره آزمایشی و نامشخص بودن رمز ارزها و بلاک چین برای سرمایه گذاری انجام می‌شد. در اینجا بود که فصل آلتکوین‌ها به پایان رسید؛ آلتکوین‌ها به قدری محبوبیت خود را از دست داده بودند، که کانال‌های معروف آلتکوین مثل AltcoinDaily دیگر اخبار مربوط به آلتکوین‌ها را منتشر نکردند و تمرکزشان را روی بیت کوین گذاشتند.

ظهور آلتکوین های دیفای

آلت کوین های دیفای اتریوم فصل آلتکوین بلاک چین دیفای ICO پامپ و دامپ

مسیر جدید اکوسیستم رمز ارزها،‌ توسط یک نوآوری جدید به حرکت در می‌آید. این نوآوری امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (Defi) نام دارد. اما این بار هم درست مثل ICOها در گذشته، با احساسات زیاد و غیرمنطقی همراه خواهد بود. پس باید بر روی آلتکوین های دیفای کمی عمیق‌تر شویم؛ این که چرا اتفاق می‌افتد و چطور می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید.

نکته مهمی که وجود دارد، این است که آلتکوین های دیفای با ICOها تفاوت‌های زیادی دارند؛ پروتکل‌های دیفای اکنون کار می‌کنند و دارای صدها میلیون‌ها یا حتی میلیاردها دلار نقدینگی هستند. آلت کوین های دیفای اکوسیستم‌های کاربردی هستند؛ نه فقط ایده یا وایت پیپرهایی که هر کسی می‌تواند بنویسد.

این شور و شوقی که برای آلتکوین های دیفای ایجاد شده، و اعتقاد به این که دیفای می‌تواند به سرعت دنیای اقتصاد را بگیرد، بر اساس احساسات بنا شده است. اقتصاددان افسانه‌ای John Maynard Keynes می‌گوید:

بازار می‌تواند به قدری غیرمنطقی باشد، که شما قادر به درک آن نباشید.

پس فکر نکنید که با فروش سنگین می‌توانید این حباب را از بین ببرید، چون در واقعیت، شما ورشکست می‌شوید؛ زیرا مردم پول‌هایشان را مدام به بازار تزریق می‌کنند تا بتوانند از این فرصت بیشترین استفاده را بکنند. پس بهترین و منطقی‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که زیاد روی منطق تمرکز نکنید! چون بازار بر اساس منطق کار نمی‌کند، اما خیلی هم بی‌منطق نیست.

این بازار درست مثل هر بازار دیگر، از انسان‌های احساساتی تشکیل شده است. به همین دلیل، قیمت آلتکوین های دیفای می‌توانند در هر درجه‌ای، بی نهایت نوسان داشته باشند؛ درست مثل نفت خام، که قیمت آن منفی شد! چیزی که فکر نمی‌کردیم ممکن باشد! همچنین ما دارایی‌هایی را دیده‌ایم که قیمت آنها مانند موشک بالا رفته! چیزی که هیچ منطقی نمی‌تواند آن را توضیح دهد.

پس یادمان باشد: پامپ‌های غیرمنطقی می‌توانند و اتفاق می‌افتند و نیازی نیست که حتما معنی داشته باشند. چیزی که مهم است، این است که بدانید نقطه ورودتان در این بازار کجاست.

شما می‌توانید تغییرات مارکت کپ آلتکوین های دیفای را ببینید. می‌توانید تغییرات را در نمودارها مشاهده کنید؛ چارت‌هایی که در حال درست کردن الگوهای شکست صعودی خیلی قوی هستند. الگوهایی که معکوس شدن قیمت‌هایی را نشان می‌دهند، که ۳ سال در آن قرار داشتند.

این برای فصل آلتکوین‌ها بسیار مهم است و بدین معناست که پتانسیل‌های زیادی برای شما وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. اما درست مثل دوران ICOها،‌ صبر نکردن در این بازار کار اشتباهی است.

ما می‌دانیم که پروژه‌های دیفای به وجود خواهند آمد که بیش از حد ارزش خواهند داشت و سپس سقوط می‌کنند و افراد زیادی را ورشکسته می‌کنند؛ همچنین هک نیز اتفاق می‌افتد. همچنین از قراردادهای هوشمند دیفای نیز سوءاستفاده شده است. اما این واقعیت نیز وجود دارد که اگر آلتکوین های دیفای مناسب را در زمان مناسب بخرید و صبور باشید، ثروت خود را به صورت نمایی افزایش خواهید داد.

شاید فکر کنید که قیمت آلتکوین های دیفای اکنون بسیار بالاست؛ اما در دوران ICOها، شما می‌توانستید توکن‌هایی با رشد زیاد را بخرید و همچنان سود کنید! برخی از پروژه‌هایی که از آن زمان باقی مانده‌اند، هنوز قیمتشان ۵، ۱۰ یا ۱۵ برابر مانده است!

صرف نظر از قابلیت زیست پذیری این تکنولوژی در بلندمدت، شاهد این بوده‌ایم که می‌توان از این بازار سودهای زیادی کسب کرد. دنیای کریپتو، دنیایی پر از تناقضات است؛ اما همین قضیه است که آن را خاص و ویژه می‌کند.

نکته دیگری که باید بدانید، این است که:

چون چیزی اثبات شده یا نشده، لزوما ارزش یا درصد رشد آن را مشخص نمی‌کند.

معرفی آلتکوین های دیفای

در صورتی که می‌خواهید روی آلتکوین های دیفای سرمایه گذاری کنید،‌ بهترین استراتژی برای شما، متنوع سازی است؛ یعنی تعداد زیادی کوین و از هر کدام مقدار کمی بخرید و نگهداری کنید. زیرا این رشد نمایی در هر جایی ممکن است رخ دهد.

 • اتریوم (Ethereumm) با توکن ETH
 • چین لینک (ChainLink) با توکن LINK
 • شبکه کایبر (Kyber Network) با توکن KNC
 • DMM با توکن حاکمیت DMG
 • کوساما (Kusama) با توکن KSM
 • بالانسر (Balancer) با توکن BAL
 • کامپوند (Compound) با توکن COMP
 • آوه (AAVE) با توکن LEND
 • iExec با توکن RLC
 • Synthetics‌ با توکن SNX
 • انیگما (Enigma) با توکن ENG
 • کازمس (Cosmos) با توکن ATOM
 • شبکه ریکوئست (Request Network) با توکن REQ

جمع بندی

در سال‌های قبل، ما شاهد رشدهای انفجاری رمز ارزها بوده‌ایم. هر چرخه دارای دو ویژگی است؛ احساسات انسان‌هایی که بازار را تشکیل می‌دهند، و نوآوری.

هر چرخه کامل در دنیای کریپتو، با یک نوآوری به حرکت در می‌آید و توسط احساسات انسان‌ها به حرکت خود ادامه می‌دهد:

 • در ابتدا خودِ بیت کوین در سال ۲۰۱۲ بود، که قیمت آن را از ۱ دلار به ۱۰۰۰ دلار رساند.
 • سپس بازارهای دارک وب بود که بیت کوین را تبدیل به وسیله‌ای برای خرید کالا کرد.
 • در سال ۲۰۱۶ اتریوم و استاندارد ERC20 به وجود آمدند که انفجار ICOها شکل گرفت و قیمت بیت کوین از حدود ۲۰۰ دلار به ۲۰۰۰۰ دلار رسید.
 • و اکنون آلتکوین های دیفای وجود دارند. حالا باید ببینیم که این چرخه بازار، قیمت بیت کوین و آلتکوین های دیفای را به کجا می‌رساند!

در بازار رمز ارزها و آلتکوین های دیفای ، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از منطق زیاد پیروی نکنید! زیرا این چرخه‌ها بر اساس احساسات انسان‌ها ساخته شده‌اند. البته چندان هم بی منطق نیست!

بهترین استراتژی برای سرمایه گذاری در بازار آلتکوین های دیفای ، متنوع سازی است؛ به این صورت که از تعداد زیادی کوین، هر کدام به مقدار کم بخرید و نگهداری کنید.

تمام این توضیحاتی که در این ویدیو مشاهده می‌کنید، صرفا نظر شخصی فرد سازنده ویدیو است و آلت کوین های دیفای که در اینجا معرفی می‌شوند، لیستی هستند که توسط این فرد خریداری و نگهداری شده‌اند و لزوما به معنی سیگنال خرید نیستند. در صورت هر گونه سود یا ضرر در این بازار، هیچ گونه مسئولیتی متوجه تیم میهن بلاکچین نیست. این صرفا اطلاعاتی است که می‌تواند شما را آگاه‌تر کند تا بتوانید تصمیمات درست بگیرید.

منبع
youtube

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا