متوسط مقالات

ورود دیفای به حوزه سلامت، ارزش آن را میلیون دلاری خواهد کرد!

اگر دیفای راه خود را به حوزه سلامت و بهداشت هموار نماید، تحولی عظیم و تاثیری حداکثری در انتظار آن است. با پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژیکی امروزی، مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت و مقرون به صرفه، صرف نظر از مکان زندگی و یا سطح اقتصادی – اجتماعی باید حق طبیعی هر انسانی باشد.

بخش بهداشت و درمان فرصتی جذاب برای حوزه دیفای‌

دیفای و بهداشت

در سال ۲۰۱۸ ارزش جهانی بازار حوزه بهداشت و سلامت رقمی حیرت آور و بالغ بر ۸.۴۵ تریلیون دلار بود که همچنان در حال افزایش است. واضح و روشن است که با شروع اپیدمی COVID- 19 خدمت رسانی در حوزه دارو و بهداشت و سلامت، آنلاین و دیجیتالی می‌شود. ولی ارتباط این موضوع با دیفای چیست؟ جامعه دیفای به سرعت در حال رشد است؛ ولی هنوز در مراحل اولیه خود است و تمرکز فعلی آن عمدتا بر Yield farming ( سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال و بدست آوردن پاداش از طریق آن) است.

ارزیابی دقیق حوزه دیفای حکایت از پتانسیل عظیم بازار آن در صورت اعمال و بکارگیری درست در حوزه بهداشت است. اگر اصول کلیدی دیفای، از قبیل سرمایه گذاری و نظارت جامعه‌، شفافیت و حذف واسطه‌ها، در مراقبت‌های بهداشتی بکار گرفته شود فرصتی جذاب و ایده‌آل دست می‌دهد.
به عنوان مثال، سهم بخش اجاره و تامین مالی تجهیزات پزشکی برای بیماران و متخصصان در بازار به تنهایی رقمی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد دلار در سال است. و حال آنکه هیچ راه حلی مبتنی بر دیفای و یا راه حل مالی غیرمتمرکز که آسان، در دسترس و جهانی باشد وجود ندارد. و هیچ کسی اعم از بانک‌ها، سازمان‌های بیمه‌ای و دولتی راه حلی کلی برای این موضوع ارائه نمی‌دهد. یک مساله واضح و روشن است: نیازی واقعی، اشتیاقی حقیقی و پتانسیل رشدی عظیم احساس می‌شود. این احساس نیاز شدید ناشی و برآمده از اپیدمی کووید ۱۹، تغییر چشم‌انداز حوزه بهداشت و ارتباط آن با دیفای است.
با همکاری نزدیک با جامعه پزشکی در پروژه‌هایی مانند شبکه مراقبت از دیابت و تعاملات سلامت از راه دور جهانی (Global Telehealth Exchange) دریافتیم که نیازی فوری برای نظارت بر بیماران سراسر جهان وجود دارد. به همین دلیل فرصتی واقعی برای تهیه یک راه حل تامین مالی بسیار ضروری، سریع و ساده برای دستگاه‌های نظارتی پزشکی قابل دستیابی برای پزشکان و بیماران سراسر جهان وجود دارد. این فرصت به همین مورد محدود نمی‌شود و فقط بخش تامین مالی تجهیزات پزشکی نیست که از دیفای بهره می‌برد. بازار حوزه بهداشت و سلامت بسیار عظیم و فراتر از تصور ماست. در ادامه فقط چند مورد از بخش‌‌های این بازار که دیفای قابلیت اعمال در آن‌ها را دارد و همچنین ارزش آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

زمینه‌های ورود دیفای در حوزه بهداشت

امروزه بازار دیفای تقریبا حدود ۸.۹ میلیارد دلار ارزش دارد. ولی در صورت ورود آن به حوزه بهداشت بدون هیچ اغراقی قابلیت رشد تریلیون دلاری را داراست. بازار تامین مالی تجهیزات پزشکی و امکانات تخصصی به تنهایی ارزشی معادل ۵۰ برابر ارزش فعلی حوزه دیفای را دارد. نیازی جهانی برای وارد کردن حوزه دیفای و بکارگیری آن در بخش بهداشت و سلامت وجود دارد که راه حلی با سرمایه و نظارت مردم، بسیار مقیاس پذیر و سودمند و رضایت بخش برای عموم مردم خواهد بود.

برای دستیابی به چنین هدفی، چارچوبی برای اداره، ساختار قانونی، توکن‌ها، استخرها، کاربران و تامین مالی محصولات بخش درمان و بهداشت مورد نیاز است. سپس برای مقیاس‌گذاری، رشد، توسعه و بهره‌مندی از آن باید تحویل جامعه داده شود.
این باید به عنوان الگویی برای بیماران و پزشکان واقعی باشد و می‌توان پروژه‌های دیگر بسیاری را بر مبنای دیفای در بخش بهداشت و درمان راه‌اندازی کرد. و هدف واقعی این است که استانداردی بر مبنای دیفای در حوزه سلامت ایجاد شود که برای کل مردم جهان در دسترس باشد وبه عنوان فرصتی آنی بکار گرفته شود و برای پرداختن به فرصت‌های دیگر مقیاس پذیر باشد. دیفای مطمئنا سبب نتایج بهتری در حوزه سلامت می‌شود. موانع سر راه ارائه بهداشت و درمان با کیفیت را برای تمام افراد در سراسر جهان از سر راه بر می‌دارد. دیفای در حوزه سلامت چندان فاصله‌ای با ما ندارد، و فرصت استفاده از آن فرا رسیده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا